Zlepšení erekce: Nejúčinnější metody s léky i bez léků

Mnozí muži se dlouhá léta domnívají, že erekce je jakousi automatickou reakcí na sexuální vzrušení. Celý proces získání a udržení erekce je ale poměrně složitý proces. Pokud vám erekce pokulhává a najednou není tak pevná, jak byste si přál, jistě vás zajímá zlepšení erekce.

Mechanismus navození erekce zahrnuje součinnost hned několika faktorů a správných tělesných funkcí. Na vzniku erekce se podílejí cévy, srdce, nervy, různé hormony a také hlava a to, co se v ní právě odehrává. Jelikož jde o tak složité procesy, stačí, když pouze jeden z faktorů nefunguje správně.

Zcela základním požadavkem je správný a dostatečný průtok krve nejenom v penisu, ale také v celém těle. Krev proudí do topořivých tělísek (lékařsky corpora cavernosa), naplňuje je a vyvolává tak potřebnou pevnost a tvrdost penisu.

Problém s erekcí či dokonce těžká erektilní dysfunkce je rázem na světě. Problém se může pomalu prohlubovat velmi dlouho, stejně tak se ale může objevit v řádu několika dnů až týdnů.

Lékař vám proti erektilní dysfunkci předepíše léky, v Česku nejčastěji Viagru nebo Cialis. To ale pouze v případě, že vám ED diagnostikuje. Proto byste měl s problematickou erekcí navštívit praktického lékaře nebo přímo sexuologa.

Existují i další metody zlepšení erekce, které již léky nezahrnují. Jsou tak vhodné pro ty muže, kterým lékař erektilní dysfunkci nepotvrdil a léky nepředepsal.

zlepšení erekce

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT: Manuál, jak zvýšit průtok krve penisem a pojistit tak pevnou erekci.

Zlepšení erekce v 6 krocích, které podpoří správné a vydatné prokrvení penisu

Některé uvedené metody mohou na první pohled působit, že s erekcí nesouvisející. Všechny ale zlepšují prokrvení těla a hlavně penisu, což je nezbytným faktorem pro navození a udržení pevné a vydatné erekce.

 

Prokrvení těla napumpuje pravidelný pohyb

První krok k lepší erekci může znít jako ten nejvíce namáhavý. Mohu vás ale ubezpečit, že sport a pravidelný pohyb nebo těžší fyzická práce jsou pro zlepšení erekce těmi nejlepšími způsoby.

Fyzická zátěž totiž podporuje produkci Oxidu dusnatého a čím je ho v krvi více, o to lépe krev proudí penisem i přes jiné části těla.

Díky sportu budete rovněž mnohem vytrvalejší, silnější a flexibilnější, co z vás v očích vaší partnerky udělá silného a vytrvalého muže.

Sexuologové i specialisté na zdraví srdce a cév doporučují zejména mírné až střední aerobní cvičení, a tedy rychlejší chůzi, běh, turistiku, chůzi do schodů, běžkování, lyžování, bruslení, plavání, cyklistiku a tak dále. Lze tvrdit, že prospěšný pro vás bude jakýkoliv sport.

Upozorňuji ale na velmi silnou, a tedy nadměrnou fyzickou zátěž. Ta totiž může vyvolat nežádoucí účinky v podobě výkyvů hladiny testosteronu. Testosteron v optimální míře je pro pevnou erekci rovněž nezbytný, proto se o něj neobírejte kvůli nepromyšleně silné fyzické zátěži.

Doporučit mohu i cvičení přímo pro zlepšení erekce. Jde o známé Kegelovy cviky sloužící pro prokrvení svalů pánevního dna. I ty se účastní průběhu erekce. Podle studie trvalo sledovaným mužům zlepšit erekci do 6 měsíců. Jejich symptomy byly mnohem méně závažné než u mužů, kteří během testu necvičili vůbec. Začněte cvičit ideálně nejpozději ještě dnes.

 

Na zlepšení erekce má výborný vliv zdravá strava

Platí, že jste to, co jíte. Pokud jíte nezdravě, ucpávají se vám cévy a krev přes ně nemůže uspokojivě proudit do penisu.

Pokud vám sexuolog nepředepíše žádné léky, je to právě strava, co můžete změnit ihned a rychle, opět ideálně ještě dnes.

Zdravě ale jezte i v případě, že vám léky předepíše. Léky nebudete užívat věčně, ale jíst budete po celý život. Kvalitní a pestrá strava podpoří i vaši kondici a výkonnost, které si zlepšíte díky sportu.

Pomocí zdravé stravy se vyhnete i dalším nemocem, které prokazatelně zhoršují erekci a neléčené vedou k trvalé erektilní dysfunkci. V Česku jde typicky o diabetes 2. typu (cukrovku), rizikově vysoký krevní tlak (hypertenzi), zvýšenou hladinu cholesterolu, nadváhu až obezitu.

V jídelníčku mějte co možná nejvíce čerstvé zeleniny a ovoce, celozrnných výrobků, mléčných výrobků a dietnějších druhů masa. Za zmínku stojí papriky, cibule a česnek, tučné ryby nebo skořice. Omezte všechny nečerstvé a zpracované potraviny.

Začněte jíst zdravěji ideálně nejpozději ještě dnes. Upozorňuji, že krátce před sexem není vhodné sníst příliš těžká jídla. Jejich trávení zatěžuje žaludek se střevy a odebírá krev penisu, aby jídlo strávil co nejrychleji.

CO TEDY VLASTNĚ JÍST? Potraviny na zlepšení erekce jako každodenní posila prokrvení.

 

Spánek udržuje přirozené fungování těla včetně lepší erekce

Jak jsem zmínil, pro spolehlivou erekci je nezbytná spolehlivá hladina testosteronu. Bohužel nedostatek spánku a kvalitního odpočinku jeho hladinu snižuje a přispívá tak rozvoji erektilní dysfunkce. To je důvod, proč byste měl jít spát dříve ještě dnes večer.

Sexuologové varují, že rizikové je již 6hodinové trvání spánku. Doporučeno je minimálně 7, klidně i 8 hodin spánku. Déle než 8 hodin odborníci spát nedoporučují.

I nedostatek spánku vyvolává rizika vzniku cukrovky, obezity i zvýšení krevního tlaku a rozvoje nemocí srdce. Všechny aspekty znovu vedou ke zhoršenému prokrvení penisu a zvyšují riziko vzniku ED. Pokud lékař pomocí krevních testů zjistí rizikově nízký testosteron, může vám předepsat i léky na jeho zvýšení.

Ještě než sáhnete po doplňcích stravy pro zvýšení hladiny testosteronu (seznam TOP 10 nejlépe hodnocených ZDE), snažte se o jistou spánkovou hygienu a konečně se pořádně vyspěte.

BEZPEČNÝ TIP: Pokud se zvyknete spoléhat právě na doplňky, určitě se vždy snažte dostatečně spát.

Z redakční zkušenosti mohu doporučit české kapsle Proerecta LONG pro zvýšení testosteronu.

Proerecta LONG pro podporu erekce

Klikněte na tlačítko a podívejte se na všechny potvrzené účinky LONGu. Obchod vám případnou objednávku doručí do 48 hodin. Stránka Erekce.cz není výrobcem ani prodejcem doplňků stravy.

 

Stres je nepřítelem vaší pevné erekce

Nejenom stres, ale i ostatní negativní emoce jako hněv, úzkost, smutek nebo deprese zhoršují sílu erekce. Způsobují uvolňování hormonu epinefrinu do krve. To ale není žádoucí, protože hormon zvyšuje vtékání krve do životně důležitých orgánů (srdce a mozek). Zároveň krev odvádí z penisu, protože si mozek myslí, že jste v nebezpečí a erekci právě nepotřebujete.

Pokud budou stresující myšlenky silné a začnou se objevovat až moc často, dovedou mozek doslova „vyřadit z běžného provozu“. Tehdy dochází ke vzniku tzv. psychogenní erektilní dysfunkce, kdy vás špatné myšlenky oberou o erekci na delší dobu.

Kombinace stresu z vlastního výkonu dostává celý kruh do „začarované“ roviny a přesně to stresy, strachy a nedůvěru opět ještě více prohloubí. Pokuste se začít lépe zvládat stres, a pokud se to po několika týdnech nepovede, vůbec se nestyďte požádat o pomoc psychologa.

 

Zlepšení erekce díky vzdání se alkoholu a tabáku

V Česku je větší množství kuřáků a pijáků alkoholu, než kdekoliv jinde na světě. Čím déle a čím více kouříte, o to pravděpodobnější a rychlejší bude příchod erektilní dysfunkce. Kouření cévy nejenom ucpává, ale také výrazně poškozuje.

Pokud kouřit přestanete, organismus se začne sám čistit včetně cév. Záleží tak pouze na vás, zda dáte přednost cigaretce nebo spolehlivé erekci. Kromě zlepšení erekce zaznamenáte i lepší fyzický výkon a výdrž.

Malé množství a pouze občasné pití alkoholu erekci nějak závažněji neohrožuje, stejně bych ale doporučovat nepít ideálně vůbec. Bezpečnou míru prakticky nelze odhadnout. Opilý muž je unavený se zamlženou myslí, má výkyvy hladin hormonů, problematické prokrvení penisu a s tím vším i slabou erekci. Možná se po pár skleničkách cítíte více vzrušený, ale jde pouze o klamavý a krátkodobý dojem.

Pravdou totiž je, že tyto tlumivé (sedativní) účinky zpomalují přenos vjemů mezi mozkem, zbytkem těla, a tedy hlavně penisem. Alkohol vás může natolik zmást, že erekci nedosáhnete vůbec. To je jistě to poslední, o co byste v posteli stál.

Dále alkohol poškozuje cévy, srdce, játra, mozek, a prakticky každou část organismu. Nepijte. Díky tomu povedete nesrovnatelně zdravější život plný kvalitního sexu s výbornou erekcí.

JE DOBRÉ VĚDĚT: Jak přestat kouřit pro zachování silné erekce a její podporu? Potěší se i vaše partnerka.

jak přestat kouřit?

 

Zlepšení erekce pomocí účinných doplňků stravy

Musím potvrdit, že doplňky stravy vnímám až jako druhou linii snahy o zlepšení erekce. Významnější a pro tělo mnohem přirozenější je dodržovat zmíněné změny životních návyků.

Doplňky stravy ale určitě nechci zatracovat ani jim ubírat na jejich přínosech pro zlepšení erekce. V redakci jsme jich totiž vyzkoušeli desítky, díky čemu již dobře víme, co funguje a co ne. Recenzím nejznámějších doplňků jsme věnovali celou jednu kategorii našeho webu.

V různých doplňcích se často setkáte s podobným složením, protože přírodních látek, které zlepšují erekci, není zas tak mnoho. Pro lepší rozhodování, který si objednat, budete asi vybírat podle výhodnější ceny nebo doporučení spokojeného kamaráda.

Pro vaši bezpečnost doplním, že rostlinné doplňky mohou mít různý vliv na účinnost léků na předpis, které dnes možná užíváte. Některé z nich dokonce mohou erekci přímo zhoršovat. Pokud je užíváte, vždy se na bezpečnost a vhodnost souběžného užívání doplňku ptejte lékaře, který lék předepsal.

NEZAPOMEŇTE, že výborné redakční zkušenosti se zlepšením erekce a zvýšením hladiny testosteronu máme s českými kapslemi Proerecta LONG.

Proerecta LONG pro dlouhodobou podporu erekce a zvýšení testosteronu

Klikněte na tlačítko a podívejte se na všechny potvrzené účinky LONGu. Obchod vám případnou objednávku doručí do 48 hodin. Stránka Erekce.cz není výrobcem ani prodejcem doplňků stravy.

 

Zlepšení erekce pomocí léků na předpis

Na závěr opět zdůrazňuji, že na to, abyste dostal předpis na tyto léky, vám musí vám lékař diagnostikovat erektilní dysfunkci. Je to nemoc, a pokud nezjistí, že jste nemocný, léky nevydá. Mohou totiž být velmi silné a vzbuzovat riziko nebezpečných vedlejších účinků.

V Česku vám sexuologové či jiní specialisté předepíší nejčastěji léky ze skupiny inhibitorů fosfodiesterázy typu 5. Mezi ně patří dobře známá Viagra, Cialis nebo Levitra. V závislosti na vašem aktuálním zdravotním stavu může lékař vybrat i jiné léky.

Uvedené léky působí na rozšíření cév, díky čemu může do penisu vtékat dostatek krve. A jak již víme, erekce může vzniknout pouze pokud je v penisu dostatek krve.

Se slabou erekcí zajděte za sexuologem nebo minimálně za praktickým lékařem v případě jakéhokoliv selhání erekce, i kdyby se objevilo pouze jednou. Mezitím se snažte zařadit všechny zmíněné návyky. Jsou pro vás prospěšné bez léků i s nimi, navíc vám je lékař zcela jistě doporučí také.

V redakci Erekce.cz vám všem držíme pěsti, přejeme pevné zdraví, a hlavně pevnou a spolehlivou erekci.

Proerecta LONG koupit

Další články o erekci, léčbě a podpoře

OTESTOVÁNO: 10 nejsilnějších prášků na erekci
Jak udržet erekci co nejdéle a mít jí tvrdou až do "vítězného" orgasmu ženy?
10 příčin problematické erekce u mladých mužů
Pro koho jsou vhodné léky na erekci a komu je nepředepíší?
Vše důležité o bezpečnosti léků a prášků na erekci
Ranní erekce jako důkaz pevného zdraví penisu
Rychlá erekce – jak ji dosáhnout nebo naopak zpomalit?
Noční erekce – je problém, pokud penis během noci nestojí?

erekce_cz na facebooku

Leave a Reply