Zanořený penis: Proč se skrývá, jak se léčí a koho ohrožuje?

Zanořený penis je výraz, kterému muži většinou nerozumí. Netuší totiž, jak veliká část penisu je zanořená a zda problémem trpí i oni sami. Muži mají totiž obecně tendenci velikost svých penisů podceňovat, a když se srovnávají s pornoherci, vždy končí s názorem „Vždyť já mám malý penis! Určitě mám mikropenis, a pokud ne, tak určitě zanořený penis!„.

Nelekejte se předčasně. V článku vysvětlím, co přesně lékaři označují jako zanořený penis (také skrytý, zakopaný nebo pochovaný penis), proč jej vlastně někteří muži i mladí kojenci mají a co všechno lze dělat, aby se jevil větší, delší a robustnější.

zanořený, zakopaný, pohřbený penis

UPOZORNĚNÍ: Hned na začátek zdůrazňuji, že penis nelze zvětšit! Velmi důkladně o tom informuje stránka Proerecta.cz v článku Zvětšení penisu je možné pouze pomocí operace o cca 3 cm. Ostatní metody jsou neúčinné, takže nedoufejte zbytečně.

Podívejte se i na něj a nenechte se oklamat pofidérními prodejci ani různými podvodníky, kteří vás budou přesvědčovat o opaku.

zvětšení penisu

 

Co přesně je zanořený penis a jde skutečně o problém?

Zanořený penis je ten, který zakrývá nadbytečná pubická kůže, a někdy také příliš veliký šourek, ve kterém se tělo penisu a žalud ztrácí. Penis může být skrytý dokonce i pod kůží stehna. Zanořený penis může být zcela zdravý a plně funkční. Hlavním problémem je, že není pořádně vidět a kvůli překážející kůži s ním nelze bez problémů souložit či masturbovat.

Páry, ve kterých má partner zanořený penis, velmi často trpí sexuální frustrací. Jednoduše si neužije ani postižený, ani jeho partnerka.

Samotný penis skrývající v těle má velmi často normální velikost a normálně veliká, správně vyvinutá varlata. Spíše než o nemoci zde mluvíme o kosmetickém problému.

Zde ale zmíním, že zanořený penis může vyvolávat komplikace s močením nebo ejakulací, pokud bude tělním tekutinám něco bránit v odtoku z těla. Dalším negativem jsou pocity hanby nebo méněcennosti. Muž se srovnává s muži v okolí a jeho sebevědomí slábne. Jelikož se za sebe stydí, může dokonce ztratit zájem o sex a celkovou intimitu.

 

Co všechno může zanořený penis zakrývat?

zanořený penis

Přebytečné kůže v pubické oblasti, které penis zakrývají (ZDROJ OBRÁZKU)

Nejčastější překážkou a původcem zanoření je přebytečná, příliš velká a silná kůže ve stydké oblasti.

  • Kůže může být abnormálně vyvinutá a penisu překáží. Kůži lze odstranit chirurgicky estetickým zákrokem.
  • Pod kůží může mít muž nadměrný objem tuku, který penisu překáží. Zde je ideální přirozeně zhubnout, ale pomůže i odsátí tuku (suprapubická liposukce) a následná rekonstrukce postižené oblasti, která penis znovu odhalí.
  • Zvýšené zadržování tekutin, které vyvolává jiný základní zdravotní stav. Kromě vody je běžné i hromadění lymfatické tekutiny, protože pubická oblast obsahuje mnohé lymfatické uzliny, mezi kterými se lymfa přirozeně přesouvá. Konkrétní příčinu by měl posoudit lékař a poradit vhodnou pomoc. Úrazy a některé nemoci mohou vést i k nahromadění krve.
  • Nesprávný vývin nebo poranění a poškození vazů. Oblast kolem penisu obsahuje různé vazy a úpony svalů či šlach. Úrazy nebo vývojové anomálie mohou ovlivnit směrování penisu a rozložení kůže kolem. Vazy mohou být i velmi slabé a neudrží penis, zvlášť pokud je objemný a těžký. Penis se může zanořit i kterémukoliv dospělému muži po chirurgickém prodloužení penisu. Tehdy lékař přeruší vaz, který penis přidržuje ke stydké kosti a oslabená tkáň „vyhřezne“ dopředu a penis zakryje.
  • Nesprávně provedená obřízka nebo chirurgický zákrok na penisu, případně nedokonalé zahojení všech ran, do kterých se mohla dostat infekce a záněty. Lékař, který obřízku provádí, může postupovat nezkušeně a nesprávně. Tehdy se kůže z těla penisu po zahojení může přesunout více dopředu a zakrýt tak celý penis.

Kůže penisu nemusí být vždy nadměrná, ale také příliš krátká a malá. Tehdy penis nemá „prostor“, ve kterém by byl uložený a odpočívá někde pod ním. I tento stav je nežádoucí, protože se kůže musí chirurgicky uvolnit a rozšířit.

Obecně se má za to, že zanořený penis nezpůsobují dědičné vlivy a pravděpodobně není ani důsledkem hormonální nerovnováhy.

Rodičům, kteří mají podezření, že má zanořený penis jejich syn lékaři doporučují ještě pár měsíců vydržet, než přistoupí k obřízce či estetickému zákroku. Dítě rychle roste a zanoření se může někdy ztratit i samo.

 

Jak častý a rozšířený je zanořený penis?

výskyt zanořeného penisu

Data z Japonska tvrdí, že zanořený penis mají 4 % japonských novorozenců. Česká data bohužel neznáme.

Zanořený, a tedy zakopaný nebo pohřbený penis není vůbec častým jevem. Konkrétní data z Česka se mi nepovedlo dohledat. Případů je pravděpodobně tak málo, že lékaři ani nevedou statistiky (opravte mě v komentáři, pokud se pletu, děkuji).

Vědecká studie doložila, že se zanoření penisu objevuje u méně než 4 % japonských novorozenců. Vada je vrozená. Může se ale objevit i kdykoliv jindy během života od puberty až do důchodu a do statistik se nedostane. Tuzemská čísla bohužel chybí.

Přesná čísla je navíc problém zjistit, pokud se zanořený penis objeví až u muže v dospělosti. Poruchy u novorozenců lze evidovat přesněji, protože je lékař vidí hned po narození. Není ale známo, kolik mužů s pohřbeným penisem se přijde „pochlubit“ lékaři, když se u nich objeví. Stejně tak muži, kteří měli zanořený penis po narození běžně nehlásí, že se vada během života sama napravila.

Pokud přemýšlíte, zda nemáte zanořený penis vy sám, nejrozumnější je nechat se vyšetřit u sexuologa případně praktického lékaře, který vás ke specialistovi doporučí.

zanořený penis u kojence

Vpravo vidíte zanořený penis u kojence. Penis překrývá nadměrná kůže v pubické oblasti. Samotný penis přitom může být zcela normální, pouze není vidět (ZDROJ OBRÁZKU)

 

Možné problémy se zanořeným penisem

Jak píši výše, penis může být zcela zdravý a funkční. Záleží tak pouze od postiženého, kdy se rozhodne vydat k lékaři a nechat si pomoct. Pokud lékař diagnostikuje pohřbený penis u novorozence, doporučuji vždy dodržet jeho doporučení. Možná vám poradí počkat, zda se zanoření neztratí samo.

Závažnější je problém s močením. Ten již citelně zhoršuje a omezuje kvalitu života a to nejenom toho sexuálního. Kvůli deformacím a nesprávnému odtékání moči může různě křivě stříkat nebo okapávat. Možný je také samovolný únik moči (močová inkontinence).

Různě nahromaděná moč může dráždit kůži a vyvolat kožní infekci a ekzémy. Zanícená kůže na penisu nebo zanícená předkožka může vést k balanitidě, a tedy zánětu kůže penisu nebo předkožky. Zároveň může vést až k infekci močových cest.

Vzhledem k zaměření naší stránky zmíním i možný problém s dosažením erekce a „prací“ s penisem. Překážející kůže může bránit v penetraci vagíny a to i pokud bude penis v erekci. Jednoduše se nedostane nad úroveň přebývající kůže a omezí tak i možnost masturbace. Erekce může být dokonce bolestivá, pokud je prostor pro ztopořený penis příliš těsný. Vyloučena není ani erektilní nebo jiná sexuální dysfunkce.

V neposlední řadě je nutno zmínit i duševní komplikace. Problém snižuje mužské sebevědomí, může vyvolat deprese, úzkosti, pocity hněvu nebo odloučení od sexuální partnerky. V takovém případě je vhodná návštěva psychologické ambulance.

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT: Suchá kůže na penisu: Časté příčiny, domácí pomoc a zásady péče o kůži.

suchá kůže na penisu

 

Jak lékař zakopaný penis diagnostikuje?

Zanořený penis u dětí diagnostikuje pediatr, u dospěláků to může být praktický lékař, sexuolog nebo urolog.

Poruchu lékař odhalí velmi rychle a obvykle mu postačí pouhé zhodnocení pohledem. Lékař ale může zjistit i jiný problém, kterým je velmi často mikropenis. To je penis, který se pod ničím „neschovává“, ale je skutečně velmi malý a v erekci nepřesáhne délku 7,5 cm. Pokud máte nyní pochybnosti, nechte si diagnózu zjistit u lékaře.

 

Léčba zanořeného penisu

Ve většině případů je pro dospělého muže jedinou pomocí operace. Pokud penis překrývá tuk, je nejvyšší čas zhubnout.

U malých kloučků se zanoření může samo ztratit i bez léčby. I mezi dětmi je dnes mnoho obézních, takže úprava stravy a pohyb pomůže i zde. Pokud se kůže sama neupraví, i dětský zakopaný penis může být operován.

Přerušení vazů Vaz napojující penis na stydkou kost se prořízne a penis získá více prostoru
Transplantace kůže Pokud je kůže úzká a těsná, lze přišít kus kůže z jiné části těla nebo ji transplantovat od jiného člověka
Odsátí tuku Z místa nad penisem a blízkého okolí se odsaje nadbytečný tuk, který penis pohřbíval
Odstranění kůže Přebytečnou kůži lze odoperovat a ránu zašít, penisu tak nebude nic překážet

Tabulka chirurgických řešení zanořeného penisu

  • Chirurgická řešení mohou vyvolat další komplikace, často záněty a infekce rány. Tehdy lékař předepisuje antibiotika.
  • Pokud si problém vyžádal duševní komplikace, součástí celé léčby může být i psychoterapie.
  • Zdůrazňuji, že není nikdy předem známo, kdy a zda vůbec se zakopání samo ztratí. Proto doporučuji postupovat dle názorů a doporučení lékaře.

 

Život po léčbě a operaci zanořeného penisu

Čím rychleji se povede zanořený penis vyléčit, o to jednodušší bude mít postižený vstup do sexuálního, ale i normálního života. Operace obvykle pomůže i s problematickým močením nebo ejakulací. Rána po operaci mizí velmi rychle a již za několik týdnů lze pacienta prohlásit za „vyléčeného“.

Je velmi málo pravděpodobné, že by se zanoření objevilo znovu u již vyléčeného muže. Různé dodatečné zákroky však mohou riziko zvýšit. Stejně tak úrazy intimního charakteru. Těm, kterých penis byl zanořen v tuku, doporučuji zhubnout, a hlavně si váhu udržet, aby tuk a povislé kůže penis opět nezakryly.

Pokud jste léčbu sám podstoupil, aspoň jednou za rok jděte na kontrolní vyšetření.

Máte vlastní zkušenost se zanořeným penisem u sebe nebo u vašeho syna? Budu moc rád, pokud se se zkušeností podělíte do komentáře pod článkem, klidně i anonymně.

Ve jménu redakce Erekce.cz i našich zvídavých čtenářů vám velmi pěkně děkuji 🙂

 

Další články o zvětšování penisu - pamatujte, žádné tablety ani krémy vám penis NIKDY nezvětší

Zvětšit lze pouze OBJEM penisu, ne délku. Jak na to?
Augmentace penisu – zvětšení obvodu až o 3cm díky tuku, silikonu nebo kyselině hyaluronové. Jak se provádí?
Chirurg zvětší penis pouze opticky, opravdové centimetry nepřidá
Lživé sliby a nereálné výsledky prodejců doplňků a tablet
Lživé sliby a nereálné výsledky prodejců gelů, krémů a mastí
O nesplnitelném prodloužení penisu
Velký penis – ujistíme vás, že je váš penis dostatečný a naprosto v pořádku

erekce_cz na facebooku

 

Leave a Reply