Extrakt z hroznových jader: Potvrzené účinky na sexuální zdraví (erekce, prokrvení, tlumení zánětů)

Extrakt z hroznových jader je látkou s pozoruhodnými účinky.

  • Které jsou ty nejprospěšnější?
  • Jaký vliv má na sexuální zdraví?
  • K čemu je extrakt z hroznových jader dobrý?
  • Je extrakt z hroznových jader lepší než vitamín C?
  • A má extrakt z hroznových jader nějaké nežádoucí účinky?

To všechno zjistíte právě zde.

extrakt z hroznových jader, účinky

 

Co přesně je extrakt z hroznových jader?

Extrakt z hroznových jader pochází ze semen vinných hroznů. Jde tedy o stejnou základní surovinu, která se používá i při výrobě vína.

 

Jaké má extrakt z hroznových jader účinky? (odsouhlasené státním orgánem SZPI)

SZPI, logo

SZPI je státní orgán České republiky, který zkoumá účinky rostlin a konkrétních účinných látek v nich. Ověřuje je a potvrzuje, takže získáváte jistotu, že účinky v tabulce vydal přímo státní orgán.

Pokud vás bude zajímat jakákoliv rostlina nebo konkrétní látky, dohledejte si je ve Vodítkách k problematice výživových a zdravotních tvrzení. O hroznových semínkách a výtažcích z nich jsme našli tato povolená tvrzení. 

 

Normální stav pokožky a tkání

extrakt z hroznových jader, pokožka a tkáně

Pravidelné užívání extraktu napomáhá v první řadě k udržení normálního stavu pokožky a tkání a přispívá k udržení optimálních hodnot krevního tlaku. Optimální krevní tlak je velice důležitý pro dosažení a udržení pevné erekce.

 

Antioxidant

extrakt z hroznových jader, antioxidant

Jak už bylo uvedeno výše, díky svému unikátnímu složení je extrakt z hroznových jader taktéž silným antioxidantem. Přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem, vede k ochraně krevních lipidů a pomáhá předcházet předčasnému stárnutí. Stárnutí samozřejmě ovlivňuje sexuální kondici, takže díky semínkům lze částečně toto oslabení oddálit.

 

Imunitní systém

extrakt z hroznových jader, imunita

Obsažené složky v extraktu z hroznových jader taktéž posilují obranyschopnost organismu a přispívají k normální funkci imunitního systému. Silná imunita chrání tělo před záněty, které mohou napadat třeba prostatu a močové cesty. Semínka jsou tak pomocníkem v boji proti tělesným zánětům.

Další uvedené účinky SZPI ve svých vodítkách sice neuvádí, uvádí je ale relevantní zahraniční zdroje a výsledky mnoha odborných výzkumů a studií (najdete je pod prokliky níže). Nemusíte se tedy obávat, že by hroznová jádra a výtažky z nich tyto prospěšné účinky neměly. Výzkum pořád pokračuje a tuzemské orgány mohou na jejich výsledky reagovat pomaleji.

 

Správná funkčnost cévní soustavy

Stejně tak extrakt podporuje obvyklou funkčnost cévní soustavy. Používá se tedy jako prostředek, který je vhodný při různých typech snížené odolnosti cév. Ta se může projevovat jako křečové žíly, brnění v pažích a lýtkách, snížená citlivost končetin, případně křeče v lýtkách. Potýkají se s ní i pacienti trpící diabetem.

 

Prevence degenerace žluté skvrny

Vliv extraktu z hroznových jader na cévy lze využít i jinak. Svůj efekt má i na ty nejtenčí cévy, včetně těch v očích. Proto může být využit jako prevence degenerace žluté skvrny či katarakty. Užívání extraktu se doporučuje i lidem, kteří zrak intenzivně namáhají u PC.

Drobné žíly se nacházejí i v penisu, do kterého přes ně putuje krev potřebná pro pevnou erekci. Dobrý stav cév a bohaté prokrvení vedou k pevné a spolehlivé erekci.

 

Přispívá k udržení normální hmotnosti

Stejně tak je extrakt z hroznových semen oblíbený mezi lidmi, kteří se snaží zhubnout. Právě proanthokyanidiny ovlivňují vylučování hormonů, a tedy i zvyšují schopnost těla zbavit se nadbytečných kilogramů. Zejména se jedná o leptin, který je známý svou schopností regulovat pocity hladu a sytosti.

Jak víme, nadváha a obezita je silným zabijákem erekce, sexuálního libida a celkové sexuální kondice. Udržením si zdravé váhy udržíte vitální i svou sexuální výkonnost.

 

Vliv extraktu z hroznových jader na sexuální zdraví

Nezapomeňte hrozny jíst i samotné, třeba v rámci romantické předehry se šampaňským 🙂

 Vzhledem k tomu, že extrakt z hroznových semen přispívá k normální funkci cévního systému, lze doplňky s obsahem této přírodní složky doporučit i mužům pro podporu erekce.

Podle odborníků se tak jedná o prospěšný doplněk, který je vhodné užívat, pakliže pacient trpí některými typy impotence. Statistiky uvádějí, že až 60 % poruch erekce je zapříčiněno právě nedokrvením penisu. Celý mechanismus erekce je ostatně založen na schopnosti roztažení cév nacházejících se v mužském pohlavním orgánu.

Extrakt z hroznových jader může být v kombinaci s dalšími složkami způsobem, jak prokrvení penisu zlepšit a zajistit si tak silnější a delší erekci.

ZDE DOPORUČUJEME český doplněk Proerecta KLASIK s výtažkem z hroznových semínek, Ženšene pravého, Rozchodnice růžové a guarany.

Klikněte na tlačítko a podívejte se na všechny prospěšné účinky přímo na e-shopu Proerecta.cz.

Proerecta KLASIK pro podporu erekce

 

Může mít extrakt z hroznových jader nežádoucí účinky?

Žádné nežádoucí účinky nebo toxické projevy nebyly u této látky popsány. Zapovězeno je užívání pouze osobám s prokázanou alergií na hrozny.

A jelikož je extrakt z hroznových jader čistě rostlinným přípravkem, mohou jej užívat i vegani či vegetariáni.

 

Co prospěšného obsahuje extrakt z hroznových jader?

Extrakt z hroznových semen je surovinou v zásadě opomíjenou. Při konzumaci se totiž jádra zpravidla odstraňují, protože jsou hořká a lezou do zubů. Měli bychom jim však dát šanci. Obsahují celou řadu látek prospěšných pro lidské zdraví.

Zejména to jsou:

 

Oligomerní proanthokyanidiny

Nejdůležitější látkou obsaženou v extraktu hroznových jader jsou proanthokyanidiny. Proanthokyanidiny patří do skupiny látek, které se nazývají polymerní flavanoly. Vykazují adstringentní (stahující, svíravé) účinky. Kromě hroznového vína jsou obsaženy i v dalším ovoci, například v jablkách či hruškách.

Jeden ze stěžejních benefitů extraktu z hroznových jader spočívá konkrétně v obsahu oligomerních proanthokyanidinů (OPC). To jsou látky ze skupiny polyfenolů. Zařazujeme je mezi vysoce účinné antioxidanty.

Uvádí se obsah asi 3 500 mg proanthokyanidinů v sušených semenech. V extraktu byl zjištěn dokonce několikanásobně vyšší podíl těchto účinných látek.

Pravidelné užívání těchto látek má podstatný vliv na lidské zdraví. Především dokáží velmi efektivně bojovat s účinky volných radikálů a oxidativním stresem.

Preventivní efekt co se týče celé řady chorob již potvrdily i soudobé studie. Hroznová jádra a extrakt z nich napomáhají podporovat náš imunitní systém a dokáží stimulovat tvorbu T-buněk. Dále se podílejí na předcházení srdečním onemocněním a předcházení ateroskleróze. Stejně tak mají protizánětlivý efekt a jejich užívání je doporučeno diabetikům.

První studie také naznačily, že by proanthokyanidiny mohly mít i jistý efekt v onkologické léčbě. Zdá se totiž, že jsou do značné míry schopny bránit i množení nádorových buněk. V této oblasti je však potřeba ještě dalšího výzkumu, stávající studie byly prováděny zatím pouze na zvířatech.

Extrakt z hroznových jader obsahuje i další formy proanthokyanidinů. Zejména jsou to monomery, dimery, trimery a polymery.

Pozitivní vliv extraktu z hroznových jader byl prokázán v prevenci a léčbě řady typů nádorového bujení – rakoviny tlustého střeva, kůže, plic, prostaty či prsu,uvádí Marie Hejlová.

 

Vitamín E

Za běžně známým označením vitamín E se ukrývá označení chemických látek, konkrétně se jedná o deriváty 6-hydroxychromanu nebo tokolu.

Vitamín E opět plní především roli pro organismus důležitého antioxidantu. Tento vitamín je rozpustný v tucích. Dokáže buňky chránit před volnými radikály a oxidačním stresem a přispívá ke zpomalování stárnutí. Pakliže tohoto vitamínu nemáme dostatek, poznáme to podle snížené obranyschopnosti, ale také neurologických obtíží.

 

Kyselina linolenová

Kyselinu linolenovou zařazujeme mezi nenasycené mastné kyseliny. Typicky je obsažena ve lněném oleji a podle něj také získala svůj název.

Patří mezi tzv. kyseliny esenciální, zařazujeme ji do této kategorie společně s kyselinou alfa-linolenovou. Označení esenciální je důležité, protože signalizuje, že si lidský organismus neumí tyto kyseliny sám vyrobit. Proto je závislý na tom, jak mu je dodáme ze stravy.

Extrakt z hroznových semen je čistě rostlinným přípravkem, který neobsahuje žádné živočišné složky. Proto jej mohou užívat i vegani.

 

Jak se extrakt z hroznových jader užívá a jaká je doporučená dávka?

Vždy je nutné se nejlépe řídit podle doporučení výrobce konkrétního preparátu. S ohledem na obsah účinné látky je pak zapotřebí respektovat dávkování daného doplňku.

Co se týče přímo obsahu extraktu z hroznových jader, uvádí se jako doporučená dávka rozmezí 50 a 300 mg. Konkrétní množství však závisí na účelu, kvůli němuž extrakt berete a také na tom, zda jej užíváte již s cílem řešit problém, případně chcete jeho sílu využít pouze preventivně.

Proerecta KLASIK pro podporu erekce

VÍTE, ŽE doporučená Proerecta KLASIK obsahuje až 100 mg prospěšného extraktu z hroznových jader v jedné tobolce? Jde tak o dvojnásobek minimální denní doporučené dávky.

Proerecta KLASIK podporuje erekci, sexuální libido, prodlužuje sexuální výdrž a podporuje tvorbu testosteronu. V případě objednávky je do 48 diskrétně u vás.

 

Pro koho není extrakt z hroznových jader vhodný? Kdo by jej neměl užívat?

S výjimkou dětí není známo, že by existovaly konkrétní skupiny pacientů, které by se měly užívání přípravku vyhnout.

Pokud se však problém nelepší, vždy konzultujte svůj stav s odborným lékařem. Stejně tak to platí, pakliže se u vás vyskytnou symptomy, jako jsou bolesti hlavy, závratě, bolest žaludku, bolest v krku a svědění na pokožce hlavy. Pakliže pocítíte, že se váš stav dokonce razantně zhoršuje, navštivte lékaře neprodleně. Obecně je ale užívání bezpečné a účinky velice prospěšné.

 

Extrakt z hroznových jader vždy pouze od certifikovaných výrobců

Extrakt z hroznových semen je přírodní přípravek zařazený mezi doplňky stravy, a tedy do skupiny speciálních potravin. Nejedná se o lék. Nemá léčivé ani preventivní účinky, zároveň nenahrazuje lékařské vyšetření.

Zásadně se ale vyhněte nákupu neprověřených prostředků na internetu, které vám slibují efekt srovnatelný s medikamenty na předpis. Velmi často se jedná o padělky a neověřené výrobky. Riskujete s nimi nežádoucí účinky i poškození zdraví.

 

Jsou známy kontraindikace s dalšími léčivy? Které to jsou?

Užívání extraktu z hroznových jader se nedoporučuje primárně pacientům, kteří užívají léky na krevní tlak, léky proti bolesti NSAID, dále léčiva, která ovlivňují srážlivost krve (Aspirin, Warfarin) a jakékoli medikamenty, které se rozkládají v játrech.

Kontraindikace s dalšími léčivými přípravky však není zcela vyloučena. Proto v případě, že již užíváte jakákoli jiná léčiva, se o vhodnosti doplňku s extraktem z hroznových jader před započetím jeho braní poraďte se svým ošetřujícím lékařem. Konzultovat můžete vhodnost kombinace preparátů eventuálně i v lékárně.

 

České doplňky Proerecta LONG a SHOT pro podporu erekce s výtažky z hroznových semínek

Mezi přírodní přípravky, které využívají sílu extraktu z hroznových jader a dalších čistě rostlinných složek, patří české doplňky Proerecta LONG a Proerecta SHOT.

 

Proerecta LONG pro dlouhodobou podporu erekce, sexuální výdrže a tvorby testosteronu

Proerecta LONG pro dlouhodobou podporu erekce a zvýšení testosteronu

Doplněk stravy Proerecta LONG patří do řady české značky bylinných přípravků Proerecta. Jedná se o bylinné tobolky, které jsou určeny k podpoře sexuálního zdraví.

Přírodní složení založené na extraktech z bylin a doplněné aminokyselinami, minerály a vitamíny napomáhá udržovat normální hladinu testosteronu a přispívá k normální plodnosti a schopnosti reprodukce.

Přípravek je určen k dlouhodobému užívání. Pro dostatečný efekt je vhodné jej užívat po dobu nejméně jednoho měsíce, a to vždy v počtu 2 tobolek denně.

 

Proerecta SHOT pro okamžitou podporu erekce do 30 minut

proerecta shot

Proerecta SHOT je nápoj určený k okamžité podpoře erekce. Je schopen zajistit vám přirozenou podporu sexuálního zdraví a pohlavních orgánů.

Založen je na působení rostlinných extraktů. Extrakt z hroznových jader je podpořen výtažkem z Ženšenu pravého a dalších rostlinných látek. Zároveň je doplněk Proerecta SHOT obohacen aminokyselinami, adaptogenem a guaranou.

Tento přípravek má formu nápoje. Snadno a pohodlně se užívá a příjemně chutná. Díky jeho efektu jej můžeme označit doslova za přírodní energetický drink pro penis a sexuální funkce. Vypít je ho zapotřebí řádově několik desítek minut před sexuálním stykem, efekt nastupuje do cca 30 minut.

 

Odkud se bere extrakt z hroznových jader?

Réva vinná, latinským názvem Vitis vinifera, je popínavá dřevnatá liána, která pochází z čeledi révovitých. Někdy se této rostlině říká i evropská réva nebo ušlechtilá réva. S lidskou činností je tato rostlina spjata velmi intenzivně, významně utváří krajinu i kulturu jako takovou.

 

Původ vinné révy

Její původ je přitom pro moderní botaniky stále nerozluštěnou hádankou. Jako nejpravděpodobnější teze se dovozuje, že vinná réva vznikla z divokých forem rostoucích na Blízkém východě či v oblasti Středomoří.

 

Pěstování vinné révy

Ve volné přírodě dokáže tato liána dorůstat výšky až 30 metrů, průměr kmene může činit úctyhodných 1,5 metru. Co se týče pěstování, vinná réva vyžaduje světlé stanoviště, které je velmi teplé. Půda by měla být propustná a bohatá na živiny.

Typická je pro ni značná rozmanitost odrůd. Ty se od sebe liší chutí, vůní i barvou. Kromě vína se z ní vyrábějí i jiné nápoje, ale také hroznový olej.

 

FAQ aneb nejčastěji vás k tématu extraktu z hroznových jader zajímá:

Je extrakt z hroznových jader dobrý na prostatu?
Primární působnost spočívá ve schopnosti normalizovat funkčnost cévní soustavy. Lze tak říci, že spíše než na prostatu má tento přírodní prostředek pozitivní vliv na erekci.
K čemu je extrakt z hroznových jader dobrý?
Extrakt z hroznových jader má širokou škálu účinků. Přispívá k normální funkci imunitního systému, řadí se mezi silné antioxidanty, přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem a má pozitivní účinky při hubnutí. Využívá se mimo jiné i k podpoře mužské potence.
Ředí extrakt z hroznových jader krev?
Oligomerní proanthokyanidiny mají vliv na rozpouštění krevních sraženin. Užívání extraktu z hroznových semen se proto nedoporučuje užívat společně s léky ovlivňujícími krevní srážlivost.
Je extrakt z hroznových jader lepší než vitamín C?
Oligomerní proanthokyanidiny jsou až 40x silnějším antioxidantem než vitamín E. Spíše než porovnávat účinnosti oligomerních proanthokyanidinů a vitaminu C je vhodné si uvědomit sílu jejich synergického působení. Jinými slovy: Extrakt z hroznových jader je vhodné vitamínem C doplnit.
Má extrakt z hroznových jader nějaký jiný název?
Někteří výrobci své produkty mohou označovat i zkratkou OPC, která označuje hlavní účinnou látku oligomerní proanthokyanidiny.
Pomáhá extrakt z hroznových jader při hubnutí?
Podle některých zdrojů skutečně dokáže regulovat činnost hormonů, které regulují pocit nasycení a hladu (leptin). Extrakt z hroznových jader tak může být v hubnutí nápomocný.
Mohu se předávkovat extraktem z hroznových jader?
Extrakt z hroznových semen se považuje za bezpečný. Není známo, jak vysoká dávka vede k předávkování. Doporučené dávkování stanovené výrobcem konkrétního prostředku je však na místě respektovat.
Má extrakt z hroznových jader nějaké nežádoucí účinky?
Nežádoucí účinky nebo toxické projevy nebyly u jedinců užívajících extrakt z hroznových jader evidovány.
Může se užívat extrakt z hroznových jader na lačný žaludek?
Užívání nalačno je vhodné, někteří výrobci to i přímo doporučují.
Funguje skutečně extrakt z hroznových jader?
Zatím nemůžeme jeho funkčnost potvrdit bezvýhradně, studie stále probíhají. Nyní je soudobá věda ve fázi testování této látky na zvířatech.

 

Co jsme zjistili o extraktu z hroznových jader

Extrakt z hroznových jader je zajímavou složkou, které zatím není přikládaná přílišná pozornost. Přitom obsahuje účinné látky, které se řadí mezi silné antioxidanty, a tak má řadu pozitivních účinků na organismus a celkově na zdraví člověka.

Především dokáže velmi efektivně bojovat s účinky volných radikálů a oxidativním stresem. Pro maximalizaci těchto účinků dbejte na to, abyste užívali přípravky s extrakty z hroznových jader nikoliv jen se sušenými hroznovými jádry. Právě extrakt totiž obsahuje větší množství těchto účinných složek.

 

Přírodní látky, rostliny a byliny pro podporu erekce

L-Citrulin – volně dostupný bez předpisu
Kotvičník zemní - volně dostupný bez předpisu
L-arginin - volně dostupný bez předpisu
Maca peruánská - volně dostupná bez předpisu
Ginkgo biloba - volně dostupný bez předpisu
Pískavice řecké seno - bez lékařského předpisu

erekce_cz na facebooku

 

Leave a Reply