Potence – jaká nebezpečí číhají na vaši plodnost?

V případě, že potence selhává, nazývá se tento stav impotence. Ta může být způsobena několika faktory dvojího druhu. Fyzické a psychické. Dle webu merckmanuals.com přibližně 50% mužů mezi 40 a 70 lety trpí sníženou potencí nebo přímo impotencí. Riziko roste s věkem.

Také je dokázáno, že muži s vyšším vzděláním méně trpí impotencí. Je to pravděpodobně tím, že mají v průměru zdravější životní styl a častěji absolvují preventivní prohlídky u urologa.

Impotence má často negativní efekt na sexuální život a způsobuje navíc stres, depresi a nízké sebevědomí.

Porozumění základním příčinám může pomoci lidem porozumět, proč trpí tímto stavem.

potence

 

Které vlivy oslabují potenci?

Endokrinní onemocnění

Endokrinní systém těla produkuje hormony. Ty regulují metabolismus, sexuální funkce, reprodukci, náladu a další důležité tělesné funkce.

Například diabetes je onemocnění endokrinní soustavy. Může způsobit impotenci. Ovlivňuje schopnost těla zužitkovat hormon inzulín. Jedním z vedlejších účinků této nemoci je poškození nervů. To ovlivňuje citlivost penisu. Ostatní komplikace zahrnují zhoršený krevní tlak a hladinu hormonů. Oba tyto faktory ovlivňují potenci.

ČTĚTE PODROBNĚJI o vlivu cukrovky na erekci. Mají diabetici šanci na uspokojivý sex? 

 

Neurologická a nervová onemocnění

Několik neurologických onemocnění může zvýšit riziko impotence. Stav nervů ovlivňuje schopnost mozku komunikovat s reprodukčním systémem. To může bránit v dosažení erekce.

Neurologické poruchy spojované s impotencí zahrnují:

Lidé, kteří prošli operací prostaty, mohou mít rovněž poškozené nervy, což je příčinou impotence.

Cyklisté jezdící dlouhé tratě se mohou rovněž potýkat s dočasnou impotencí. Je to tím, že opakovaný tlak na hýždě a genitálie může ovlivnit funkci nervů.

cyklista a potence

I tak nevinný sport jako cyklistika může velice negativně působit na potenci i erekci

 

Užívání léků

Užívání určitých léků může ovlivnit průtok krve a tlak. To ve finále vede k ED. Muž by nikdy neměl přestat brát léky bez povolení doktora. Dokonce i když je obecně známo, že daný lék impotenci způsobuje.

Příklady léků způsobujících impotenci:

 • alfa-blokátory
 • beta-blokátory
 • chemoterapie při léčbě rakoviny
 • léky na uklidnění a depresi
 • stimulanty nervového systému – kokain, nebo amfetaminy
 • diuretika
 • inhibitory serotoninu
 • umělé hormony

TIP: Plodnost – potenci si můžete ověřit i doma s testem na počet spermií. Pokud bude množství nízké, zajděte za urologem.

test potence

 

Kardiovaskulární onemocnění

Stavy ovlivňující srdce a jeho schopnost pumpovat krev správně mohou způsobovat impotenci. Bez dostatečného množství krve proudící do penisu nelze dosáhnout erekce.

Například ateroskleróza způsobuje zúžení a ucpávání tepen. Následkem může být impotence. Vysoký cholesterol a vysoký krevní tlak jsou také spojovány se zvýšeným rizikem ED.

ČTĚTE TAKÉ: Podrobně o vlivu vysokého krevního tlaku na erekci. 

 

Životní styl a emocionální poruchy

K dosažení erekce musí osoba prvně projít takzvanou vzrušivou fází. Tato fáze může být způsobena na základě fyzického stimulu, nebo emocionální reakce. Pokud má muž emoční poruchu, tento stav může ovlivnit jeho schopnost sexuálně se vzrušit.

Deprese a úzkost jsou spojeny se zvýšeným rizikem impotence. Jde o pocit smutku, ztráty naděje a bezmoci. Únava způsobená depresí může také způsobit impotenci.

Úzkost z podávaného výkonu může být další příčinou. Pokud muž nebyl v minulosti schopen dosáhnout erekce, může se obávat, že toho nebude schopen ani v budoucnu. Také nemusí být schopen dosáhnout erekce s určitou osobou. Takový člověk nemá problém dosáhnout erekce během masturbace, nebo když spí. Naopak mu činí problém dosáhnout erekce během soulože.

Užívání drog jako je kokain a amfetaminy mohou také způsobit impotenci. Stejný vliv má nadměrná konzumace alkoholu. V těchto případech je na místě návštěva lékaře.

ČTĚTE TAKÉ: Psychika dokáže erekci nehezky oslabit.

 

Léčba impotence

Léčba impotence je bez problémů dostupná. Zahrnuje léky na předpis, změny životního stylu a podporu vitality formou doplňků stravy.

RYCHLÝ TEST IMPOTENCE:

Zodpovězte 15 rychlých otázek, zjistěte stupeň rozvoje impotence a nechte si poradit, co dělat.

 

 

Léky na potenci na předpis

Existuje celá řada léků, které mohou být použity na léčbu impotence. Léky na předpis a ostatní medicínské zásahy na léčbu impotence zahrnují:

vimax tablety

Kanadské tablety VIMAX dlouhodobě podporují tvorbu kvalitního spermatu a prokrvují penis

 

Přírodní přípravky na podporu potence

Muži, kteří se chtějí vyvarovat léků na předpis, mohou sáhnout po některém z doplňků stravy. Další přírodní alternativy přírodních doplňků zahrnují:

Přírodní doplňky stravy jsou jednou z nejlepších řešení na problémy s impotencí a ED. Zvyšují počet a kvalitu spermií a dokáží pomoc i se samotnou erekcí.

Více se dozvíte v naší recenzi na přírodní doplňky stravy na podporu erekce. Před užitím jakéhokoliv přírodního doplňku se ujistěte, že budete vše konzultovat se svým lékařem.

 

Pozitivní změny životního stylu

Ať už má impotence fyzické, nebo emoční příčiny, změny v životním stylu mohou omezit problémy s ED. Tyto změny zahrnují:

 • omezení kouření a pití alkoholu
 • posílení komunikace v romantickém vztahu
 • omezení úzkostí
 • více cvičení a dodržování zdravé diety

 

Prevence neplodnosti

Impotence má mnoho příčin. Stejně tak existuje mnoho způsobů, jak se jí efektivně ubránit. Metody možné prevence zahrnují:

 • věnovat se fyzickému cvičení, které snižuje riziko impotence
 • vyhýbat se kouření, drogám a nadměrné konzumaci alkoholu
 • dostatečně spát
 • dodržovat zásady zdravé výživy
 • redukovat stres, úzkosti a depresí

TIP: Víte, jak nedostatek spánku škodí erekci i plodnosti?

 

Zvýšit potenci je možné

Impotence dokáže změnit život muže a mít dopad na jeho sebevědomí. Ačkoliv je stárnutí často spojeno s ED, nemusí být nezbytně nejčastějším důvodem impotence. Erektilní dysfunkce nemusí být nutně nedílnou součástí stárnutí. To je pouze rizikový faktor. Někteří muži nikdy nemají problém s impotencí.

Ačkoliv erektilní dysfunkce může mít negativní dopad na sexuální život, jde o léčitelný stav. Existuje mnoho způsobů léčby, které pomáhají obnovit sexuální funkce. Patří sem přírodní doplňky, léky a změna životního stylu.

Protože impotence může signalizovat větší zdravotní problém, je na místě konzultace s ošetřujícím lékařem, pokud se obtíže vracejí. Jděte na konzultaci i v případě, kdy si myslíte, že jde pouze o projevy stresu.

DÁLE ČTĚTE: O nepříjemném úbytku testosteronu kvůli věku. 

Leave a Reply