19 nejčastějších sexuálních úrazů u mužů a žen

Taky tolik milujete sex? Celé tělo vám brní vzrušením, nemůžete se nabažit jeden druhého, užíváte si každou sekundu a přesto nechcete, aby to skončilo.

A pak se najednou něco strašně podělá. Všechno vzrušení je to tam a z aktivity plné rozkoše se v mžiku stane boj na život a na smrt. Sex je zkrátka prevít. I když nám přináší spoustu zábavy a požitků, může vám přivodit i řadu úrazů.

Každým rokem se při vášnivém milování zraní až statisíce Čechů. A nebudu vám rozhodně nic nalhávat – žádný sexuální úraz není příjemný. Pojďte si se mnou projít ty nejznámější, nejčastější i ty poněkud bizarní. Podíváme se na ně nejen z pohledu nás chlapů, ale i z pohledu našich něžných poloviček.

sexuální úrazy u mužů a žen

 

11 nejčastějších sexuálních úrazů u mužů

Natržená uzdička

A začneme pořádně zostra. Natržená uzdička je pekelně nepříjemná. Může se to stát prakticky každému z nás. Stačí přílišná náruživost nebo špatný hmat. Tento úraz začne okamžitě hodně krvácet. Většinou se vám totiž nepřihodí v klidovém režimu, ale ve vzrušeném stavu, kdy je penis doslova nepumpovaný krví.

Nejprve je tedy potřeba zastavit krvácení, ledovat penis a pořádně vydezinfikovat okolí uzdičky, aby se vám do rány nedostala infekce. A pak rychle za doktorem! Pokud budete mít uzdičku natrženou skutečně hodně, může doktor přistoupit i k chirurgickému zákroku.  Výsledkem je několikadenní sexuální abstinence a pořádné zahojení.

Rozhodně nad tím ale nemávejte rukou! Pokud odbornou pomoc nevyhledáte včas a uzdička bude zcela utržená, mohl byste mít do budoucna problémy se vzrušivostí.

TIP: Pokud se vám uzdička trhá častěji, zvažte obřízku, a tedy přerušení uzdičky a odstranění přebytečné kůže

 

Zlomenina penisu

Ač to zní jako holý nesmysl, i penis se může zlomit. Samozřejmě, že v něm nejsou žádné kosti, ale zlomit, resp. prasknout mohou topořivé tkáně.

Jak to poznáte? Velice bolestivě. Fialový, oteklý, zvětšený a přitom zcela bezmocný a velmi bolestivý penis nejde přehlédnout. Nejčastěji k tomuto úrazu dochází při poloze „na koníčka”, kdy si na vás partnerka sedne obkročmo a shora nasedá na váš úd. Stačí trochu nepozornosti, více vášně a oheň je na střeše.

Co s tím? Nejprve penis okamžitě pořádně zchlaďte a následně obratem vyhledejte lékařskou pomoc. Při nesprávném léčení totiž může dojít k trvalé poruše erekce a močové funkce penisu.

ČTĚTE PODROBNĚ o metodách léčby a o vyhlídkách na kondici penisu po vyléčení zlomeniny

 

Popraskaná předkožka

Předkožka je křehkou částí penisu, kterou můžete lehce zranit. Velmi častá je popraskaná předkožka. K té může dojít z několika důvodů. Může se jednat o alergickou reakci na používaný lubrikační gel, nebo to může být způsobeno suchostí kůže a podrážděním při styku.

Tento úraz je asi ze všech nejméně nepříjemný, neboť stačí penis dostatečně promazávat a hydratovat a do pár dnů by se to mělo spravit.

Nezapomeňte ale vyměnit lubrikační gel. Někomu nemusí sedět silikonové gely, takže vyzkoušejte gel na vodní bázi.

TIP: Natálie vybrala 4 luxusní lubrikační gely pro váš voňavý a bezpečný sex bez odřenin.

luxusní lubrikační gely

 

Oděrky na penisu

Nemůžete se nabažit své partnerky? Milujete se několikrát denně? Stále nemáte dost? Pak se u vás mohou objevit oděrky na penisu. Nejedná se o nic neobvyklého. Po několikahodinovém milování se to dá očekávat. Dejte si proto na nějakou dobu od sexu pauzu a věnujte se třeba i jiným aktivitám.

TIP: Sexujte opatrně, abyste se v sexu neomezovali. Čtěte 13 důvodů, proč je dobré sexovat ideálně 2 x denně. 

 

Krvácení močové trubice

Objevila se ve vašem ejakulátu krev? Krvácíte třeba i během močení? Pak je určitě něco špatně. Nejlépe uděláte, pokud navštívíte urologa. Příčin totiž může být několik – poranění močových cest, rakovina prostaty, infekce močových cest nebo třeba oslabená srážlivost krve. Přesnou diagnózu ale může určit pouze lékař. Vy sám doma na to určitě nepřijdete.

 

Bolestivá erekce

Posuneme se dále, a to k bolestivé erekci. Opět mohou být příčiny těchto problémů různé. Něco je způsobeno náruživým sexem, něco ovšem může být projevem nemoci. Pokud vás bolestivá erekce trápí delší dobu, uděláte dobře, pokud opět navštívíte lékaře.

Na vině totiž může být priapismus, tedy narušení odtoku a přítoku krve z a do penisu během erekce, Peyronieho nemoc, tedy bolestivě zakroucený penis při erekci, či problém s prostatou.

 

Poškození varlat

Ani varlata nejsou během sexu v bezpečí. I ona mohou být poškozena. Stejně jako u penisu, může dojít například k jejich poškrábání, poškození, natržení nebo odření. Léčba je v tomto případě prostá – dostatečné zahojení. Žádných velkých komplikací se bát nemusíte.

Pokud vás ale varlata pobolívají delší dobu, může se jednat o něco závažnějšího. Nejčastěji se muži setkají s diagnózou zánět varlete (orchitida). Často jsou ale na vině i sportovní zranění, tříselná kýla nebo cyklistika. V takovém případě opět vyhledejte lékaře a nechejte se pořádně vyšetřit.

ČTĚTE TAKÉ: O příčinách i těch nejmenších bolestí varlat

 

Zelený hnisavý výtok při močení a z konečníku

Zaznamenali jste v posledních dnech bílý, žlutý, nebo zelený hnisavý výtok při močení? Objevil se u vás anální výtok, svědění, bolest a krvácení během stolice? Máte oteklé a bolestivé klouby? Pak jste si možná ze sexu odnesli více, než jen nezapomenutelný orgasmus. Na vině totiž může být kapavka.

Ta se řadí mezi časté pohlavní nemoci. Pokud máte podezření, že byste mohli mít tuto pohlavní nemoc, na nic nečekejte a navštivte lékaře. Ten otestuje vzorek vaší moči nebo stěry z postižené oblasti a na základě toho určí přesnou diagnózu. V případě pozitivního nálezu vám naordinuje antibiotika, sexuální abstinenci a průběžné testování. Až kapavku 100% zaléčíte můžete opět začít myslet na intimní hrátky.

 

Zánět kolem penisu

Vypadá to, že nám sex přináší pouze samé těžkosti. Náš výčet úrazů totiž zdaleka nekončí. Dále se můžete setkat se zánětem kolem penisu. Svědění, podráždění, černé skvrnky, zánět. Taky se u vás v posledních dnech projevily tyto příznaky? Pak vás asi moc nepotěším – s největší pravděpodobností máte filcky.

Žlutošedé zvířátko, které v rozkroku rozhodně nechcete. Naštěstí se jich lze poměrně snadno zbavit. Existují speciální mastičky, které by je měly zahubit. Stačí je aplikovat podle návodu.

TIP: Objednejte si Tea Tree olejíček, kteý hubí všechny známé vlasové parazity včetně muněk. 

tea tree oil

 

Vřídky kolem penisu

Objevily se u vás vřídky kolem penisu? Bolí vás častěji hlava, jste unavení, máte horečku, ubýváte na váze nebo vám více vypadávají vlasy? Diagnóza – Syfilis.

Pokud máte byť jen podezření na tuto nemoc, měl byste určitě co nejdříve navštívit lékaře. Ten zpravidla nařídí krevní testy a provede fyzickou prohlídku. Léčba zahrnuje injekci penicilinu, podávání antibiotik, případně je zvolená hospitalizace. Čím dříve syfilis podchytíte, tím je léčba účinnější.

 

Natrhnutí análního svěrače a sliznic

Naše povídání o mužských sexuálních úrazech zakončíme u „gurmánských” a skutečně pikantních hrátek. Ač není anální sex samozřejmě nic špatného ani úchylného, stále byste měl mít na paměti, že k nějakým náročným výkonům není váš konečník uzpůsoben.

To pak může dojít k jeho protržení, natrhnutí či poškození sliznice v konečníku. Léčba závisí na závažnosti zranění. V některých případech stačí opět sexuální abstinence, jindy je potřeba navštívit lékaře, aby napravil tu paseku.

POKUKUJETE PO ANÁLNÍ STIMULACI? Vše vám vysvětlí tyto naše články: 

 

8 nejčastějších sexuálních úrazů u žen

Natrhnutí vagíny

Stejně jako penis, může se během sexu natrhnout i vagína. Ani dámy proto nejsou před sexuálními úrazy chráněny. Nejčastěji k tomu dochází náruživým, vášnivým sexem nebo použitím nevhodných sexuálních hraček.

Výsledkem je krvácení z vagíny, bolest ve vagíně a několik dnů také bolest při sezení. Nejlepší léčbou je klidový režim a několikadenní sexuální půst. Váš partner ale nemusí být smutný, sex přece není jen o pohlavním styku. Uspokojit jej během této doby můžete třeba ručně, ústně, a pokud se nechá, tak i análně.

Pokud by se u vás tento problém opakoval s železnou pravidelností, můžete zvážit také mírné rozšíření vagíny. Některé dámy mají totiž vagínu trochu užší, a to pak dojde k podobným úrazům raz dva. Stačí ji ale trochu zvětšit a hned je vše vyřešeno.

 

Oděrky a trhlinky sliznic

Samozřejmostí jsou také oděrky a trhlinky sliznic. Stejně jako u mužů, může být i u žen na vině nevhodný lubrikační gel, suchost kůže či podráždění při styku.

Pokud se u vás objeví tento problém, není potřeba jít hned za gynekologem. Stačí si pořídit speciální hydratační mastičku vhodnou do intimních partií a třeba také speciální hydratační intimní gel. A opět nezapomeňte vyměnit lubrikant.

 

Bolestivé naražení děložního čípku

Také milujete vášnivý sex? Rády se necháváte zmocnit vaším partnerem? Pokud ano, určitě jste se už někdy setkala s naražením děložního čípku. Není to nic neobvyklého. Dochází k tomu poměrně běžně. Stačí trochu větší síly a delší penis. Děložní čípek je velmi křehký a může být velice snadno zraněn.

Výsledkem je bolest v podbřišku či v některých případech krvácení z pochvy. Pokud se vám přihodí tento úraz, nemusíte se bát. Stačí si dát chvíli pauzu od sexu a vše se vám samo zahojí.

 

Vřídky kolem vagíny

Objevily se u vás vřídky kolem vagíny? Pak jste si i vy stejně jako muž mohla odnést ze sexu drobný suvenýr v podobě Syfilidy. Znovu platí, že čím dříve dostanete syfilis pod kontrolu, tím bude léčba účinnější. Proto na nic nečekejte a urychleně navštivte gynekologa. Ten provede potřebná vyšetření a zahájí léčbu. Syfilis se léčí injekcí penicilinu, podáváním antibiotik, případně hospitalizací.

 

Bolestivé vzrušení

Bolest při vzrušení může mít u žen několik příčin. Může se samozřejmě jednat o neškodné podráždění po promilovaných hodinách. Ale taky to může být příznak rakoviny děložního čípku, zánětu močových cest, zánětu vagíny a dalších problémů. Při dlouhodobějších komplikacích proto vyhledejte svého gynekologa a nechejte se vyšetřit.

 

Zánět, svědění, výtok z pochvy

Ženy se mohou také setkat se nepříjemným zánětem a svěděním, které je doprovázeno výtokem. Jedná se o poměrně běžný problém. Prakticky každá žena to někdy zažila. Může se jednat ať už důsledek nechráněného pohlavního styku s novým partnerem, nebo třeba o sníženou hygienu.

Často ženy trápí tyto problémy během letních měsíců, kdy častěji navštěvujeme veřejné záchody, festivalové Toi-Toiky či koupaliště. Tady všude na ženu zánět číhá.

 

Vysušená vagína

Ovšem méně příjemnou komplikací je vysušená vagína. Ač jste nadržená, tam dole máte jako na poušti? Opět po několika hodinách vášnivého sexu se není čemu divit. To ani muži už nebude stříkat jako z fontány. Pak je jednoduchou pomocí lubrikant.

Pokud se ale s tímto problémem potýkáte dlouhodobě, může u vás být na vině snížena hladina estrogenu, a proto byste měla problém řešit s lékařem.

 

Natrhnutí análního otvoru

Ani u žen nevynecháme natržení análního otvoru. Stejně jako muži mají totiž i ženy konečník poměrně křehký a citlivý. Stačí větší dildo a pár dnů to nebudete mít na záchodě jednoduché.

Ideální je se celkově velkým předmětům v análním otvoru vyhnout. Pokud vás to ale vzrušuje, pak dostatečně na to svůj konečník připravte. Samozřejmostí je lubrikační gel, který by u žen ani u mužů neměl chybět.

Pokud se vám přece jen i přes opatrnost a přípravu úraz přihodí, naordinujte si dostatečnou sexuální abstinenci a zahojení všech ranek. Nezahojený konečník totiž může vyústit v hemoroidy a nikdy nekončící problémy.

TIP PRO DÁMY: Seznam TOP 10 nejlepších dild pro osamělé i společné chvíle. Vybral jsem pro vás ty nejkvalitnější výrobky. 

dildo american pop revolution

 

 

Rada na závěr

Nikdo vám do ložnice nevidí a nikdo vás proto nemůže soudit, zda děláte něco dobře nebo špatně. Pamatujte ale na jistou dávku bezpečnosti a rozhodně se nepouštějte do žádný velkých, nebezpečných akcí. Sexuální úrazy nechodí po horách, ale po lidech a číhají na každém rohu.

 

Pohlavní nemoci, které hledáte nejčastěji

BALANITIDA
KONDYLOMATA
MYKÓZA
MOLUSKY
FILCKY
ŽLOUTENKA

 

Leave a Reply