Jak mít lepší, silnější a intenzivnější orgasmus? Jak se žena udělá co nejlépe? (20 tipů)

Cílem sexu a masturbace je dosažení orgasmu. V článku se proto podíváme na jednoduché a přirozené způsoby, jak ženský orgasmus posílit, zlepšit a prožívat intenzivněji.

Rady se hodí ženám, které mají nyní orgasmy slabé a nevýrazné, vůbec je neprožívají, ale také pro ty, které mají orgasmy výborné a chtěly by je posunout ještě o něco výš.

Nemusíte nic speciálního nakupovat ani užívat (pokud se tedy nerozhodnete koupit sexuální pomůcky). Orgasmus lze podpořit zcela přirozeně a zdarma 🙂

jak mít silnější orgasmus u ženy?

 

Co všechno ovlivňuje sílu ženského orgasmu?

Pravděpodobnost, že žena zažije orgasmus, je mnohem nižší než u muže. Podle psychologů schopnost prožívat orgasmus ovlivňují tyto 4 základní faktory:

 • Demografické údaje: Pravděpodobnost dosažení orgasmu se zvyšuje s přibývajícím věkem, dosaženým vzděláním nebo vyšším příjmem. Zkušené a se životem spokojené ženy dosahují orgasmus snáze.
 • Náboženské přesvědčení: Ženy s liberálními náboženskými a sociálními názory mají vyšší pravděpodobnost dosažení orgasmu. Vírou nesvázaná žena se dovede lépe uvolnit a nepřemýšlí, zda je sex a uspokojení v souladu s vírou nebo ne.
 • Kvalita vztahu: Pokud je vztah spokojený, hezký a láskyplný, šance na prožívání orgasmu roste.
 • Sexuální traumata z minulosti: Orgasmus lépe dosahují ženy, které v minulosti nepřežili obtěžování, sexuální napadení nebo zneužívání.

Podle australských vědců má schopnost dosáhnout orgasmus méně společného s rozdíly mezi ženami než s erotickou stimulací, kterou dostávají. Znamená to, že i žena ve stresu a s negativními zkušenostmi může dosáhnout silný orgasmus, pokud má milujícího partnera, který se o její orgasmus stará. Na druhé straně i zdravá, šťastná a vyrovnaná žena orgasmus nemusí dosáhnout, pokud při sobě nemá kompatibilního a zkušeného partnera, který by dbal o její blaho.

VÍTE, že podle výsledků studií dosahují ženy orgasmus mnohem méně často než muži? Muži dosahují orgasmus až v 95% sexuálních styků. U žen je to pouhých 50 až 70%, takže 3 až 5 žen z deseti nedosahuje žádný orgasmus.

Podle výzkumu hlásí orgasmus 70% žen v dlouhodobých a oddaných vztazích, takže důležitá je i partnerská důvěra a náklonnost. Během příležitostného sexu hlásilo orgasmus pouze 49% žen.

Odborníci partnerům radí nezapomenout kromě pohlavního styku uspokojovat partnerky také masturbací, masáží genitálu, lízáním a pomocí hraček.

 

Nevynechávejte předehru

Laskání, líbání, mazlení a doteky na erotogenních zónách pomáhají vyplavit více oxytocinu (hormonu lásky). Čím více času předehře věnujete, tím více budete roztoužená a o to lepšího orgasmu dosáhnete.

Tato přirozená metoda nevyžaduje žádné hormonální léky či doplňky stravy. Stačí pouhá přítomnost milované osoby a její zvýšená péče o vaše blaho. Pokud váš partner neví, co přesně dělat, pošlete mu tento článek, kde kolega Jakub radí jak na dokonalou předehru. Díky předehře dosáhne silnější orgasmus i partner, takže se již neuspokojte pouze s rychlým sexem.

Pokud se partner předehře věnuje jenom krátce, nebojte se požádat o delší. Žena se totiž ne vždy vzruší tak rychle jako muž a muži si zároveň často neuvědomují, že by žena ještě pár minut stimulace potřebovala. Nenechte nic náhodě a řekněte si, kolik potřebujete.

BUDE VÁS ZAJÍMAT: Bradavkový orgasmus: Jaký je to pocit a jak na něj?

bradavkový orgasmus

 

I rychlovka vás může obšťastnit

Ano, většina žen sice má ráda pomalý sex, kdy vzrušení a dráždění narůstá velmi pozvolně. Existují ale ženy, které více vzruší právě představa rychlého a nečekaného sexu někde na zadním schodišti nebo i v baru či v práci na toaletě.

Opatrní buďte při sexu na veřejných místech a to i pokud myslíte, že vás nikdo nevidí. Hrozí pokuta nebo dokonce trest za pohoršování veřejného mínění a za výtržnictví.

Pokud jste rychlovky doposud nezkoušela, určitě se nebraňte. Můžete totiž zažít orgasmus, jaký jste ještě nezažila. Navíc se vám může poděkovat partner, protože muži obvykle dlouhé předehry rádi nemají. Otestujte klidně hned dnes 🙂

ČTĚTE TAKÉ: Jak mít jako žena silnější orgasmy? Tipy, díky kterým se konečně dokonale uspokojíte.

 

Za orgasmem se nežeňte

Ano, vašim cílem je bezesporu perfektní orgasmus, ale pomalá cesta k vyvrcholení vám jej pomůže zesílit a lépe vychutnat. Souložte pomalu, nikam nespěchejte a vyzkoušejte také metodu edging (hranování), což je vlastně cesta na samou hranici orgasmu. Těsně před vyvrcholením dráždění pozastavíte a až pocit odezní, můžete pokračovat. Díky edgingu muž vydrží souložit delší dobu, takže hranujte společně a vychutnejte si vydatný orgasmus.

Pro silný ženský orgasmus jsou potřebné tyto základní podmínky:

 • dostatečný přítok krve do genitálií (tzv. vazokongesce)
 • dostatečné svalové napětí v celém těle (tzv. myotonie)
 • zvýšené uvolňování hormonu oxytocinu

Pokud budete tyto 3 zásadní prvky budovat a stimulovat postupně, výsledný orgasmus bude silnější a uspokojivější. Nikam proto nespěchejte.

 

Stimulujte klitoris

Sexuologové radí ženám zaměřit se na sexuální praktiky, které během sexu nebo masturbace stimulují klitoris. Klitoris je velmi citlivý a pro mnohé ženy je orgasmus možný pouze díky jeho stimulaci, takže na něj nikdy nezapomínejte.

Zároveň poproste partnera, aby klitorisu věnoval větší pozornost a hrajte si s ním i sama při masturbaci.

MĚJTE PŘEHLED: Vše o dokonalém dráždění klitorisu sepsal kolega Jakub. Informovali jsme také o erekci klitorisu, která dokazuje sexuální zdraví a připravenost na reprodukci.

 

Dosáhněte orgasmus při sprchování

Ve sprše jste každý den, tak proč tento čas nevyužít pro zlepšení svých orgasmů? Ve sprše můžete masturbovat pouze rukou, ale také vodotěsnou hračkou. Velmi příjemná a pro orgasmus velmi vhodná je stimulace vaginy a klitorisu proudem vody ze sprchové hlavice nebo kohoutku, pokud budete ve vaně.

V horké sprše z vás opadne stres, uvolníte svalstvo v těle a takto připravená můžete prožít mnohem silnější orgasmus, než ve studené posteli.

 

Pravidelně cvičte

Sport a pravidelný pohyb je výborným a nejpřirozenějším způsobem, jak zprovoznit a podpořit všechny tělesné schopnosti včetně orgasmu. Je na vašem vkuse, zda začnete běhat, bruslit, hrát tenis, cvičit jógou, plavat nebo jezdit na kole. Důležité je vyčlenit si denně aspoň půl hodiny nebo více.

Pohyb a fyzická zátěž pomáhá navodit hormonální rovnováhu a bezpečně zvýšit i hladinu ženského testosteronu. S ním roste i sexuální libido, takže na sex a orgasmus se budete více těšit. Pohyb zlepšuje náladu, takže vás nebudou trápit negativní myšlenky, ale pouze ty na sex. Díky sportu zlepšíte prokrvení celého těla včetně genitálií, takže vaše orgasmy budou intenzivnější a příjemnější.

 

Orgasmy zesílí Kegelovy cviky

Kegelovy cviky jsou určeny pro posílení svalů pánevního dna a pokud je toto svalstvo silné, orgasmy jsou mnohem intenzivnější. Důležité je cvičit Kegely pravidelně a dlouhodobě, protože pouze občasné zatnutí svalstva orgasmu významně nepřispěje.

Kegelovo cvičení je jednoduché a spočívá v zatínání svalů, které běžně používáte pro spuštění a zastavení proudu moči. Sval zatněte na 3-5 sekund, poté na 5 sekund uvolněte a opět zatněte. Opakujte cvik aspoň 10x po sobě 3x denně. Nastavte si do mobilu připomínku, ať na cviky nezapomenete. Pokud svaly neudržíte příliš dlouho zaťaté, nevadí. Postupně zvýšíte výkonnost a každým dnem vydržíte cvičit o něco déle.

VIDEO (anglicky): Kegelovy cviky pro ženy – manuál.

 

Najděte svůj správný okamžik

I zde je důležitá hladina testosteronu. Hormon prudce stoupá během prvních 2 dnů cyklu a společně s ním i celkové libido, prokrvení a citlivost prsou a klitorisu. V této fázi lze dosáhnout silný orgasmus velmi jednoduše a vyžádá si kratší dobu dráždění. Sexuální libido je nejsilnější během ovulace.

Jakub sepsal užitečný článek pro muže: Kdy je žena nadržená a šance na sex nejvyšší?

 

Zjistěte, co přesně vás vzrušuje

Podle sexuálních koučů spočívá velká část orgasmu v tom, že dokonale rozumíte svému tělu a jeho potřebám. Je velmi důležité vědět, co přesně vás nažhaví a co naopak vzrušení oslabí. Každý člověk má svůj „sexuální plyn a sexuální brzdu“. Zde je důležitý rozhovor s partnerem, kterému vysvětlete, co se vám nelíbí a co by vám neměl dělat a co vás spolehlivě vzrušuje a musí na tom ještě více zapracovat.

 • Pokud máte ráda lízání klitorisu, řekněte si o něj.
 • Pokud máte ráda drsnější slovník nebo pornovidea, řekněte si o ně.
 • Pokud jste nadržená i bez příčiny, přiznejte se partnerovi a souložte častěji.

Všechny zjištěné informace vám pomohou lépe poznat vlastní tělo. Zkoumejte své i partnerovo tělo a kromě lepších orgasmů prospějete i vzájemné důvěře a vztahu jako takovému.

 

Před sexem se rozehřejte

A tím nemyslím sexuální rozpálení, ale prohřátí oblasti genitálií. Před sexem je výborná teplá sprcha, koupel nebo aspoň prohřátí vaginy houbičkou namočenou v teplé vodě. Pomůže i lubrikační gel s hřejivým účinkem.

Díky teplu zlepšíte prokrvení pochvy, zvýšíte její přirozenou lubrikaci a citlivost, což se odzrcadlí na síle orgasmu.

 

Vyzkoušejte novou techniku dráždění

Šanci na dosažení silného orgasmu získáte díky následující technice. Lehněte si na záda a partner si lehne s pánví položenou přímo na vaší. Nohy obtočte kolem něj a sevřete je. Začněte se spolu jemně pohupovat nahoru a zpátky. Partner může zavést penis do pochvy, ale také nemusí. Vašim cílem je třít se klitorisem o spodní část jeho břicha. Snažte se najít správnou rychlost, rytmus a pokračujte až do vyvrcholení.

VÍTE, ŽE žena dovede dosáhnout až 11 druhů orgasmu? Klikněte a poznejte je všechny.

druhy orgasmu u žen

 

Kupte si erotickou pomůcku

Sexuální hračky jsou výborné pro osamělé ženy bez partnera nebo pro ty, kterým se nedaří dosáhnout orgasmus ani s partnerem. Samozřejmě, že pořád ještě existuje masturbace, ale díky hračce lze orgasmy zesílit a lépe si je vychutnat.

I vědecké studie potvrzují, že ženy, které běžně používají vibrátory, dilda nebo womanizery lépe dosahují orgasmu s hračkou, bez hračky během masturbace i při sexu s partnerem.

Sex-shopy se předhánějí, který nabídne lepší, uspokojivější a profesionálnější pomůcku, takže se do nějakého zajděte podívat. A pokud chcete nakupovat sexuální hračky raději přes internet, podívejte se na vybrané tipy v tabulce níže:

Nejoblíbenější erotické pomůcky a hračky pro ženy:

LUXUSNÍ VIBRÁTORY
DILDA
PŘIPÍNACÍ PENISY (STRAP-ON)
DILDA S PŘÍSAVKOU
SATISFIERY
SKLENĚNÁ DILDA
SVORKY NA BRADAVKY
VAKUOVÉ PUMPY PRO ŽENY
VENUŠINY KULIČKY
WOMANIZERY

 

Mějte v zásobě lubrikační gel

Je jedno, zda pouze souložíte, masturbujete nebo používáte hračky. Lubrikant zvyšuje šanci na dosažení silného orgasmu. Snižuje nechtěné a nepříjemné tření, pomůže vám zapojit více technik a vyzkoušet více poloh. I díky lubrikantu tak lze zvýšit celkové vzrušení a uspokojení z orgasmu.

Hřejivé lubrikační gely navíc zvyšují citlivost vaginy, pochvy nebo análního otvoru. Natálie pro vás vybrala 4 kvalitní lubrikanty.

 

Soustřeďte se na masturbaci

Masturbujte tak, jak jste zvyklá, ale začněte se důkladněji soustředit na to, co prožíváte a jak na doteky reagujete. Hlaďte a dotýkejte se 15 nebo 30 minut, ale zatím nemyslete na orgasmus.

Laskejte každý milimetr svých erotogenních zón (které to jsou sepsal kolega Jakub), používejte ruce, lubrikační gel nebo masážní olej, hračky nebo běžné předměty s různým povrchem a teplotou.

Sexuolog tvrdí, že když poznáte různé reakce svého těla na různé typy doteků, začnete stimulaci lépe prožívat a dosahovat silnější orgasmy. Když se nebudete soustředit pouze na orgasmus jako cíl, pravděpodobně zjistíte, že se vám povedlo zvýšit celkový požitek ze stimulace a s ním i finální orgasmus.

 

Nestyďte se být sobecká

Ženy si často nedovedou dostatečně užít sexuální dráždění ani orgasmus, protože se snaží hlavně potěšit partnera a plnit mu jeho potřeby. Přemýšlí, nad čím partneři asi přemýšlejí, co cítí a jak na nich ženy působí. Žena tak často celý sex prožívá spíše jako divačka, než jeho důležitá účastnice. Vznikají tak myšlenky na celkový výkon, které mohu nakonec vzrušení i orgasmus zcela zahubit.

Nestyďte se proto partnerovi upřímně sdělit, co přesně se vám líbí, co vás vzrušuje a co přesně od něj v posteli očekáváte a potřebujete. Vysvětlete své potřeby a buďte klidně sobečtější, protože sex není pouze o muži a jeho zájmech.

 

Tantrický sex pozvedne úroveň orgasmu

Díky technice tantrického milování lze uklidnit a „zpomalit“ mysl a díky tomu lépe vnímat své tělo a prožívat vzrušující vjemy. Díky tantře se budete více soustředit na to, co se s vámi při sexu děje a jak orgasmus prožíváte.

MĚJTE PŘEHLED: O principech a výhodách Tantry informuje kolegyně Natálie. Jakub sepsal průvodce tantrickou masáží. A o placených tantrických masážích jsme mluvili v rozhovoru s profesionální masérkou Luci Bečkovou.

 

Buďte s partnerem duševně spojení

Myšlenkově propojení partneři prohlubují svůj vztah, intimitu a celkovou sexualitu, což se odrazí i na síle orgasmu. Více se jeden na druhého soustřeďte. Sedněte si naproti sobě a udělejte si pohodlí. Na minutu nebo i déle se dívejte vzájemně do očí. Uklidněte se a pohledem netěkejte ze strany na stranu. Vnímejte partnera, jeho výraz a dech.

Díky tomuto „mentálnímu“ cvičení podpoříte pocit vzájemné soudržnosti, porozumění a starostlivosti, díky čemu můžete dostat svůj orgasmus na zcela novou úroveň.

 

Zkuste „vypnout“ některé smysly

Abyste se dovedla dokonale soustředit na dráždění a následný orgasmus, odstraňte některé rušivé faktory a vypněte smysly. Samozřejmě ne na trvalo 🙂

 • Před sexem třeba zhasněte světla a zatáhněte závěs tak, abyste nic neviděla. Můžete si také zavázat oči šátkem. Soustředíte se tak pouze na své pocity, protože vás nebude rozptylovat obraz.
 • Do uší si můžete nacpat špunty nebo vypnutá sluchátka, aby vás nevyrušoval žádný zvuk a lépe se tak soustředíte pouze na dráždění.

Tato metoda vychází z předpokladu, že oslabení jednoho smyslu posiluje jiný smysl, přitom není vůbec náročná.

 

Od orgasmů si na pár dnů odpočiňte

Ani krátký oddech od sexu, masturbace a snahy o orgasmus nemusí být na škodu. Záleží pouze na vás, jak dlouho vydržíte bez sexuality, ale mnohé ženy hlásí silnější orgasmy právě po několikadenní sexuální pauze. Jde o jednoduchý reset, který můžete kdykoliv vyzkoušet a přerušit.

 

Jezte zdravě pro zesílení orgasmu

Pro intenzivní orgasmus je důležité dobré prokrvení celého organismu. A právě tomu můžete přispět stravovacími návyky a konkrétními potravinami. Strava může krevní oběh podporovat, ale také zhoršovat a blokovat. Kromě orgasmu posílíte celkové sexuální zdraví včetně plodnosti, zároveň trošku zhubnete a budete se cítit vitálněji a silněji 🙂

Jezte co nejvíce listové zeleniny a zeleniny obecně (kyselina listová, vitamin E, mangan, zinek, vláknina), semínka (slunečnicová, lněná, konopná, dýňová – zdravé tuky, minerály), ořechy, ryby a mořské plody (zdravé tuky, vitamin B, zinek), ovoce (vitaminy, minerály, vláknina), koření (chilli, kurkuma, černý pepř, zázvor, bylinky), hořkou čokoládu a zdravé, převážně rostlinné oleje.

 

Slovo autora

Snažte se zapojit ideálně všechny uvedené rady pro lepší a silnější orgasmus. Upozorňuji, že slabé nebo žádné orgasmy mohou způsobovat i různé zdravotní komplikace či přímo nemoci. Pokud se vám dlouhodobě nedaří orgasmus dosáhnout nebo je až moc slabý a nevýrazný, informujte svého gynekologa. Vyšetří vás a určitě najde důvod, se kterým můžete dále pracovat.

PODÍVEJTE SE i na další články o anorgasmii – příčinách a léčbě neschopnosti dosáhnout orgasmus. A pokud má s orgasmem problémy i váš partner, přepošlete mu článek 13 tipů pro posílení a zlepšení mužského orgasmu.

V komentářích se s námi a se čtenáři můžete podělit o to, jakými způsoby posilujete své orgasmy a zda se vám to dlouhodobě daří. Děkujeme. Určitě nás sledujte i na facebooku klikem na obrázek níže. Za celou redakci vám přeji jenom ty nejsilnější kosmické orgasmy 🙂

erekce_cz na facebooku

 

Leave a Reply