Vysoký tlak jako nebezpečí nejen pro zdraví, ale i libido a erekci

vysoký tlak, libido a erekce

Přestože jednou ze stále největších zdravotních hrozeb současnosti je riziko srdečního infarktu a mozkové mrtvice, je tu ještě takzvaná hypertenze, která našemu zdraví dovede zavařit i jiným způsobem.

Jedním z problémů spojených s hypertenzí, o kterých se moc neví, je i erektilní dysfunkce. Tyto potíže s erekcí postihují především muže starší čtyřiceti let. Jako nejčastější příčina bývá uváděna psychika, ale tomu je dnes poněkud jinak.

 

Testosteron se s vysokým tlakem vytrácí 

Nejnovější zjištění potvrzují, že hlavním viníkem erektilní dysfunkce je právě vysoký krevní tlak a na něj napojena zvýšená hladina špatného cholesterolu. Nedávno publikovaná studie v časopise Journal of the Amerian Geriatrics Society zjistila, že bezmála polovina mužů mezi 40 až 79 lety s vysokým krevním tlakem trpí také erektilní dysfunkcí.

Vysvětlení je snadné – muži s hypertenzí mají většinou ucpané cévy, a právě kvůli nim nemůže dojít k tak pevné erekci. Kvalitě erekce však neprospívá ani pokles mužského hormonu testosteronu, který rovněž bývá součástí vysokého krevního tlaku.

 

Pít s vysokým tlakem kávu nebo vynechat? 

O špatném vlivu kouření na tlak se shodne drtivá většina lékařů. Jak je to ale u kávy? Po vypití šálku kávy se vám může rapidně zvýšit tlak, přestože jím nemusíte trpět. Existují dvě teorie, proč se tak děje.

  • Jednou z nich je ta, že kofein blokuje hormon, který jinak pomáhá udržovat cévy dostatečně rozšířené.
  • Další tvrdí, že kofein působí na nadledvinové žlázy, které uvolňují více adrenalinu, což také způsobuje zvýšení tlaku.

Co je však dnes již potvrzeno je fakt, že lidé pijící kávu nebo jiné kofeinové nápoje mají vyšší tlak, než kdyby je nepili.

 

Spánková apnoe jakožto nepřítel 

Pokud denně spíte méně než pět až šest hodin, rovněž to může být příčinou vysokého krevního tlaku. Jako nejpravděpodobnější příčina je nedostatečná regulace stresových hormonů.

Tedy nevyspaný člověk si neodpočine a setrvává ve stresu. Jednou z dalších možných příčin nedostatečného spánku vedoucí k vysokému tlaku je i spánková apnoe, což je porucha, při které člověk na chvíli takřka přestane úplně dýchat.

V důsledku toho se budí, přičemž tento proces se během noci může několikrát opakovat. Následkem toho je pak člověk nevyspaný a vyčerpaný, a to může vést k rozvoji hypertenze.

PŘEDEŠLÁ ZPRÁVA: Řešením erektilní dysfunkce můze být sport a pohyb, odhaluje studie.

sport pro zlepšení erektilní dysfunkce

 

Další články o erekci, léčbě a podpoře

OTESTOVÁNO: 10 nejsilnějších prášků na erekci
Jak udržet erekci co nejdéle a mít jí tvrdou až do "vítězného" orgasmu ženy?
10 příčin problematické erekce u mladých mužů
Pro koho jsou vhodné léky na erekci a komu je nepředepíší?
Vše důležité o bezpečnosti léků a prášků na erekci
Ranní erekce jako důkaz pevného zdraví penisu
Rychlá erekce – jak ji dosáhnout nebo naopak zpomalit?
Noční erekce – je problém, pokud penis během noci nestojí?

/ZDROJ ZPRÁVY/

erekce_cz na facebooku

Leave a Reply