Suverénně nejdelší seznam 67 potravin a nápojů pro podporu libida. Nakopnete sexualitu, pochutnáte si a budete jíst zdravěji.

Bez ohledu na to, zda jste muž nebo žena, potřebujete jíst a potřebujete silné libido, aby vám to klapalo i v posteli. Zde vám doporučíme několik zcela běžných potravin. Většinu máte doma a pokud ne, nakoupíte je kdekoliv.

Naučíte se:

  • co přesné jíst a pít pro podporu libida
  • co určitě nejíst, které potraviny libido oslabují a proč
  • jak si sestavit jídelníček pro každodenní posilu libida

potraviny a nápoje pro podporu libida

 

VÍTE, ŽE LIBIDO LZE PODPOŘIT I OKAMŽITĚ?

Nápoj Proerecta SHOT pro posílení libida, podporu erekce a prodloužení výdrže zaúčinkuje do 30ti minut a má přírodní složení.

Je to první nápoj svého druhu na českém trhu. Podpořte libido okamžitě a bezpečně. 

Proerecta SHOT

Klikněte a čtěte o podrobných účincích přímo na stránce Proerecta.cz. V případě objednávky zboží dostanete do 48 hodin.

 

Obsah článku

Zelenina pro podporu libida

Seznam druhů zeleniny je nejdelší. I proto by měla zelenina vévodit skladbě vašeho jídelníčku na úkor ostatních surovin. Ne, nebojte se, vegany z vás zcela určitě udělat nechceme. Veganství není bezpečné a je zcela proti zásadám zdravé výživy.

Vitální tělo v dobré kondici potřebuje komplexní živiny, a tedy pestrý a nutričně hodnotný jídelníček.

Hlavní jídlo tedy doporučujeme vytvořit z 2/3 zeleniny a 1/3 masa. Pokud máte rádi i přílohy, rozdělte poměr na třetiny.

avokádo, batáty, brokolice a bazalka pro podporu libida

 

Avokádo

Avokádo byste měli zařadit do jídelníčku i bez ohledu na jeho schopnost podpory libida a kondice penisu. Obsahuje důležité omega-3 mastné kyseliny, které zlepšují stav srdce.

Díky vitamínu B6 a kyselině listové zvyšuje energii, takže jeho účinek oceníte i vzhledem k sexuální výdrži. Podstatnou látkou pro hladinu libida je látka prolaktin.

 

Batáty (sladké brambory) a brambory

Jsou bohaté na beta-karoten, který je důležitý pro zdraví kůže a chrání ji před předčasným stárnutím. Ptáte se, co má kůže společná s libidem a sexem?

Jde přeci o náš největší orgán, kterým vnímáme všechny doteky, polibky a laskání. Většina erotogenních zón se nachází právě na kůži, a proto je potřeba chránit ji.

 

Brokolice

Brokolici můžete klidně jíst denně, abyste maximálně vytěžili její výživné vlastnosti. Sloučeniny nacházející se v košťálové zelenině (květák, kedluben, kapusta) mohou pomoci v boji proti rakovině.

Vysoký obsah vitamínu C podporuje krevní oběh a spojuje se s lepším libidem. Je levná, dostupná a rychle se vaří. Díky vláknině budete mít dlouho pocit sytosti, takže se nebudete přejídat.

 

Bazalka

A hlavně éterický olej z bazalky. Vůně bazalky by měla zvyšovat sexuální žádostivost u mužů. Podle záznamů si středověké prostitutky potírali olejem místo za ušima, aby byly přitažlivější.

Bazalka zlepšuje krevní oběh včetně genitálií. Bazalku rozmixujte s piniovými oříšky a česnekem do pesta, které je také skvělým afrodiziakem.

cibule, chilli, cizrna a celer pro podporu libida

 

Cibule

Ano, cibule a cibulový dech nezní tak přitažlivě jako červené víno a ústřice. Posiluje ale reprodukční orgány a zvyšuje v těle testosteron, který vede ke zvýšení libida.

V starých klášterech se cibule dokonce zakazovala mnichům, aby neměli „hříšné myšlenky“. Cibule podporuje také tvorbu spermií.

Pro vás to ale naopak znamená přidávat cibuli do všeho, kam se hodí. A vůbec s ní nešetřete.

 

Chilli papričky

Studie dokládají, že zejména muži, kteří rádi pikantní potraviny, mívají vyšší hladinu testosteronu než pánové, kteří pikantnímu nefandí.

Podstatnou látkou je zde kapsaicín, který stimuluje nervová zakončení a zvyšuje frekvenci srdečního tepu. Také uvolňuje endorfiny a další hormony, které stimulují příjemný pocit. Člověk má na ten sex hned větší chuť a dovede si jej i lépe užít a vychutnat.

 

Cizrna (římský hrách)

Vitamín B6 udržuje pod kontrolou hladinu estrogenu, díky čemu udržuje i optimální hladinu testosteronu. Pokud vám nechutná vařená cizrna, vyzkoušejte hummus (ochucená cizrnová pasta) nebo falafel (smažené kuličky z mleté cizrny).

 

Řapíkatý celer

Charakteristické aroma způsobují steriody androsteron a androstenol. Když je tělo zpracuje a následně vylučuje přes potní žlázy, působí jako afrodisiakum pro ženy a mohou tak zvýšit ženské libido.

Celer obsahuje i další velice důležité látky, a to vitamín E a hořčík, draslík a zinek, které vyživují varlata a podporují produkci zdravých spermií. Aminokyselina arginin rozšiřuje cévy a funguje tedy jako přírodní náhrada Viagry.

řepa, ćesnek, chŕest a paprika pro podporu libida

 

Červená řepa

Řepu vařte, ale nejvíce prospěšných dusičnanů si uchová syrová nebo odšťavněná. Dusičnany mají vazodilatační účinky. To znamená, že rozšiřují cévy a zlepšují průtok krve. Díky tomu posílí libido i erekci.

 

Česnek

Prospěšnou látkou je alicin. Prohřívá tělo a zvyšuje hladinu testosteronu. Také pomáhá prodloužit sexuální výdrž.

Nápad na recept? Česnek se hodí všude, ale třeba krevety na česneku s bazalkovým pestem a sklenkou červeného vína je ideální večeře, která má pokračovat sexem.

 

Chřest

Obsahuje vitamín B6 a látku folát. Libido je často oslabeno hormonální nerovnováhou. B6 reguluje hladiny testosteronu a estrogenu na optimální hodnoty, a také prolaktin, který libido jinak snižuje.

Folát zvyšuje i histamín v těle, který je nezbytný pro udržení sexuální touhy.

 

Tlustostěnná paprika

Jeden plod obsahuje cca 6ti násobek denní potřeby vitamínu C. Ten pomáhá zlepšit prokrvení orgánů a zlepšuje libido. Nejvíce Céčka obsahují červené papriky, takže je upřednostněte.

kapusta, mrkev, rajčata a špenát pro podporu libida

 

Růžičková kapusta

Možná vám nechutná kvůli své hořkosti, ale pokud jí umíte správně uvařit, ve skutečnosti je delikátní. Libido zvedá krátce po konzumaci. Obsahuje indol-3-karbinol. Jde o sloučeninu, která snižuje estrogen, takže v těle může „dominovat“ testosteron.

 

Mrkev

Důležitý je vitamín A. Pomáhá regulovat syntézu pohlavního hormonu progesteronu a stimuluje produkci spermií. Mrkev můžete jíst spolu s cizrnovým hummusem jako zdravou svačinku nebo večeři.

 

Rajčata

Prospěšný je antioxidant lykopen, který rajčatům dodává jejich barvu. Vybírejte zralé, voňavé a tmavě červené plody. Posilňuje mužské i ženské libido.

Zajímavé je, že pouhá vůně zdravých rajčat zvyšuje průtok penisem o 5 %. Tip na recept – zapečená bageta se směsí sekaných rajčat, česneku a bazalky.

 

Špenát

Listy jsou bohaté na hořčík. Minerál snižuje záněty krevních cév a zvyšuje průtok krve. Správně prokrvené genitálie zvyšují vzrušení a zpříjemňují prožitek ze sexu.

Pro ženy je tak snazší dosáhnout orgasmus a u mužů mají erekce přirozenější a bezproblémový nástup.

shitake, lanýže a fazole pro podporu libida

 

Shitake houby

Silný zdroj vitamínu D a zinku, který zvyšuje hladinu testosteronu. Pokud není naplněno denní doporučené množství zinku, libido klesá a s ním i pozitivní nálada. Další složka v houbách je cholin, který aktivuje a zlepšuje sexuální aktivitu u mužů a žen.

 

Lanýže (truffles)

K této vzácné a delikátní houbě se sice běžný smrtelník tak často nedostane, ale pokud budete mít možnost, neváhejte. Jejich povzbudivý účinek si údajně velice pochvaloval sám Napoleon. Pokud neseženete čerstvé, pomůže i lanýžová sůl.

 

Velké fazole

Obsahují prospěšný l-arginín, který prokrvuje genitálie, zlepšuje sexuální touhu a frekvenci sexuálních styků. Fazole mají spoustu využití a jsou levné, takže je natrvalo zařaďte do pravidelného jídelníčku.

 

Ovoce pro podporu libida

Ovoce je samozřejmě prospěšné a do zdravého jídelníčku patří také. Obsahuje ale hodně cukru, takže po něm lze i přibrat na váze, co pravděpodobně nechcete.

Opakuji, že mnohem vhodnější je zelenina. Ovoce denně snězte tak 1 – 2 plody.

banány, borůvky, broskve a citrusy pro podporu libida

 

Banán

Obsahují enzym bromelain, který působí protizánětlivě, ředí krev a zvyšuje hladinu testosteronu. Řidší krev lépe proudí genitálem, díky čemu také zpevňuje erekci.

Vysoký obsah draslíku také podporuje krevní oběh a chrání sexuální zdraví.

 

Borůvky

Podporují uvolňování dopaminu, který povzbuzuje sexuální touhu. Borůvky zpomalují proces stárnutí. Díky flavonoidům (antokyany, flavanony a flavony) pomáhají snížit riziko vzniku erektilní dysfunkce.

 

Broskve

Výborný zdroj vitamínu C, který podle studií aspoň u žen zvyšuje libido. Broskve podporují krevní oběh a zlepšují sexuální výdrž.

VÍTE, že broskvový džus obsahuje i nápoj Proerecta SHOT pro podporu erekce a libida do 30 minut? 

Jde o doplněk s nejrychlejším nástupem účinků v Česku. Určitě mějte vždy jeden po ruce, obzvlášť pokud míváte libido noslabené častěji. 

Proerecta SHOT

Klikněte a čtěte o podrobných účincích přímo na stránce Proerecta.cz. V případě objednávky zboží dostanete do 48 hodin.

 

Citrusy

Všechny citrusy mají pozitivní vliv na podporu libida, nejsilnější je ale pomeranč s obsahem hesperidinu. Zvyšuje průtok krve. Prospěšný je i vitamín C, který pomáhá správnému vývoji spermií a prospívá plodnosti.

hrozny, fíky, goji, granátové jablko pro podporu libida

 

Červené hrozny

Obsahují bór. Je to minerál, který stimuluje produkci estrogenu a testosteronu. Jejich zvýšení dodává energii pohlavním orgánům a rychleji podpoří sexuální touhu.

 

Fíky

Sladké fíky jsou bohaté na železo, vlákninu, draslík a hořčík, což jsou všechno látky podporující sexuální zdraví. Údajně zvyšují také sekreci feromonů, které by měly přitahovat pozornost opačného pohlaví.

 

Goji

Ve srovnání se svým malým objemem jsou bobule goji velice bohaté na bílkoviny a vlákninu. Dále pak spoustu antioxidantů, vitamínu E a B, železa, zinku a selenu.

Všechny udržují zdravé sexuální orgány a oživují sexuální touhu. Pokud je neznáte, sušené se podobají na rozinky, ale jsou kyselejší.

 

Granátové jablko

Díky množství draslíku reguluje správný krevní tlak a zvyšuje citlivost genitálií. Muži, kteří konzumovali granátové jablko nebo šťávu z něj po dobu 2 týdnů, zaznamenali zlepšení erektilní dysfunkce. Vysoký je i obsah vlákniny, která prodlužuje pocit sytosti.

jablko, jahody, ostružiny a třešně pro podporu libida

 

Jablko

Díky antioxidantu quercetinu zmírňuje příznaky cystitidy, která u žen snižuje libido. Jablko je naprostá česká klasika, kterou můžete jíst denně.

 

Jahody

Bohaté na vitamín C podporují krevní oběh, zásobují krví genitál, zvyšují jeho citlivost a pomáhají ke zkvalitnění spermií, a tedy i plodnosti.

 

Ostružiny

Ostružiny a jejich semena obsahují fytochemikálie zvyšující sexuální vytrvalost. Vitamín C a E zlepšuje kondici sexuálního aparátu.

 

Třešně

Obsahují antokyany, které brání ukládání aterosklerotického plaku v tepnách, a tedy jejich ucpávání. Čisté cévy mají správný průtok krve, co pocítíte na pevnosti erekce i citlivosti genitálu.

Ve studii muži, kteří pili šťávu z třešní před sportovním výkonem, zaznamenali snížení bolesti svalů a rychlejší regeneraci po zátěži.

 

Vodní meloun

Ovoce červené barvy mají společný obsah lykopenu. Ten pomáhá roztahovat cévy a zlepšovat prokrvení všech orgánů a zvýšení sexuální citlivosti. Melounová šťáva také zmírňuje bolest svalů po výkonu.

 

Maso a ryby

Maso je prakticky povinnost, pokud nám v těle nemá nic scházet. Hlavně vnitřnosti jsou nabité vitamíny, které v rostlinné stravě najdete pouze omezeně a s nízkou vytěžitelností a využitelností pro tělo.

Vegetariánství a veganství důrazně nedoporučujeme, pokud se snažíte mít jídelníček pestrý, zdravý a čerstvý. Přeci jenom jsou naše těla z masa, takže musíme maso přijímat, aby tělu nic nescházelo, bylo silné a vitální. Mějte to prosím na paměti.

kuřecí, hovězí, vepřové a mušle pro podporu libida

 

Kuřecí maso

Je oblíbené, chutné a univerzální. Prospívá budování svalů (hlavně kuřecí prsa). Obsahuje vitamín B3, který zvyšuje průtok krve do kůže a sliznic, což jsou naše erotogenní zóny. Kuřecí tak může zlepšit sexuální prožitky.

 

Hovězí maso

Patří mezi červená masa, které ve velikém, každodenním množství zvyšují riziko rakoviny tlustého střeva. Hovězím proto šetřete a jezte jej maximálně 1 týdně.

Obsahuje ale omega-3 mastné kyseliny, které se podílejí na správném průtoku krve.

Hovězí vařte nebo duste. Grilování, smažení a silné propékání zvyšuje obsah karcinogenů. Úprava musí být šetrná.

 

Vepřové maso

Bohaté na bílkoviny, které zvyšují růst svalové hmoty. Má vysoký obsah vitamínu B12, který je naprosto zásadní pro produkci testosteronu. I kvůli tomu mají vegani tak rapidní nedostatek tohoto veledůležitého hormonu.

 

Mušle (škeble)

Podstatný je obsah zinku a vitamínu B12. Zvyšují počet a kvalitu spermií.

ustřice, krevety, tuňák a losos pro podporu libida

 

Ústřice

Mořské potvorky plné minerálů (hlavně zinek) zvyšujících hladinu testosteronu. Jsou sice luxusnější surovina, ale pokud bude možnost, určitě si je objednejte.

 

Krevety

Jako většina mořských plodů jsou i krevety plné zinku, který zvedá hladinu tetsosteronu a s ní i libido.

 

Losos

Losos, ale také tuňák nebo makrela a další tučné mořské ryby obsahují omega-3 mastné kyseliny. Ty kromě jiného zvyšují dopamin, který navozuje dobrou náladu, uvolnění a navnadění na sex. Obsažená aminokyselina l-arginin se běžně používá jako doplňková léčba problémů s erekcí.

Uznejte sám, že kus dobrého grilovaného lososa s brokolicí a pečenými batáty zní mnohem lépe, než kdejaká pilulka.

 

Tuňák

Bohatý na vitamín D, který podporuje produkci testosteronu. Je potřebný pro zdraví srdce, je bohatý na bílkoviny a má málo kalorií.

Ať už čerstvý nebo v konzervě, pořád jde o skvělý a chutný způsob, jak zvýšit testosteron a tělu doplnit denní potřebu vitamínu D. Pokud vám právě tuňák nechutná, jezte lososa nebo sardinky.

Pozor ale na množství a nejezte ryby víc, než 2x týdně. Obsahují totiž rtuť, kterou je potřeba držet pod kontrolou.

játra a krůtí maso pro podporu libida

 

Játra

Obecně jsou všechny vnitřnosti velice bohaté na vitamíny a minerály, jelikož se v nich ukládají ve větší míře, než ve svalovině. Mnozí, a hlavně mladší muži, játra neradi, ale pamatujte, že jde o jednu z nejzdravějších živočišných potravin vůbec.

Bílkoviny, železo vitamín A a B, zinek a další. Všechny vyživují tělo, podporují testosteron a dokonce blokují jeho proměnu v estrogen, který je v mužském těle nežádoucí.

 

Krůtí maso

Jeden z nejbohatších zdrojů argininu, který rozšiřuje cévy a zlepšuje krevní oběh. Obsahuje další základní živiny jako draslík, železo, vitamín B, omega-3 a zinek. Pomáhají bojovat se záněty krevních cév a lépe prokrvují genitál.

 

Ořechy a obiloviny

Oříšky, semínka a jadýrka můžete křupat jen tak během dne a na rychlé zahnání malého hladu. Obsahují ale hodně tuku, a i když jsou to zdravé tuky, z velikého množství přiberete, takže střídmě.

Kromě ořechů samotných můžete jíst i výrobky z nich: ořechová mléka, oříšková másla a pomazánky, přidávejte je do salátů, do snídaňových směsí s jogurtem a tak dále. Vše je prospěšné pro vaše společné libido.

para ořechy, kešu, arašídy a piniové oříšky pro podporu libida

 

Para ořechy (brazilské ořechy)

Obrovský zdroj selenu. Ten je potřebný pro správnou produkci a pohyblivost (motilitu) spermií. Téměř polovina objemu selenu v lidském těle se nachází ve varlatech a veliká část z těla odchází kvůli ejakulaci.

Nadbytek selenu ale může škodit, proto to ani s para ořechy nepřehánějte. Bezpečných je cca 5-7 velkých plodů denně.

 

Kešu

S vysokým obsahem zinku nezbytným pro tvorbu testosteronu, zdraví prostaty a objem ejakulátu. Dále obsahují i důležitou měď a ze všech ořechů mají nejnižší obsah tuku.

 

Arašídy (buráky)

Velice levné a dostupné. Nakupujte nesolené, a pokud možno nepražené arašídy. Obsahují mnoho bílkovin, vlákninu a mononenasycené tuky. Neobsahují cholesterol. Rychle zasytí a tlumí hlad.

Díky l-argininu pomáhají prokrvovat organismus včetně genitálu, který je tak citlivější a lépe navnaděný na soulož.

 

Piniové oříšky

Bohaté na zinek, který zvyšuje produkci vlastního testosteronu a je také nezbytný pro silné libido. Aminokyselina arginin zlepšuje prokrvení pohlavních orgánů pro silnou erekci a lepší citlivost vagíny.

vlašský ořech, mandle, ovesné vločky, dýňová semínka pro podporu libida

 

Vlašský ořech

Hlavně omega-3 mastné kyseliny podporují růst, tvar a rychlost spermií, díky čemu zlepšují mužskou plodnost.

Vlašský ořech pomáhá udržovat stěny cév bez nánosů aterosklerotického plaku, čímž zlepšuje průtok krve do intimních orgánů. Zlepšuje erekci u muže a prohlubuje orgasmus u žen.

 

Mandle

Podporují libido, působí jako sexuální stimulant a zlepšují plodnost. Pokud se snažíte o dítě, hezky vás navnadí na plození a zvýší šance na početí.

Důležitý je obsah zinku, selenu a vitamínu E.

 

Ovesné vločky

Bohaté na prospěšné druhy sacharidů a rozpustnou vlákninu. Zpomalují trávení a udrží déle pocit sytosti, přičemž doplňují energii. Zinek podporuje testosteron a folát pomáhá v prevenci před tvorbou deformovaných či jinak abnormálních spermií.

 

Dýňová semínka

S obsahem selenu a zinku, které blokují proměnu testosteronu na estrogen a tak udržují jeho správné hladiny v mužském těle. Doporučené množství je jedna malá hrst oloupaných semen denně.

pšeničné klíčky a konopná semínka pro podporu libida

 

Pšeničné klíčky

Další z bohatých zdrojů vitamínu E nezbytného pro prokrvení penisu a vagíny. Zároveň působí jako antioxidant, takže posiluje imunitní systém a chrání krev před srážením (ředí ji).

 

Konopná semínka

Jsou bohatá na hořčík (magnézium), který v běžném českém jídelníčku často schází. Pomáhá regulovat krevní tlak a zvyšuje hladinu testosteronu. Nasypejte si je do jogurtu, do zdravého smoothie nebo do domácího pečiva.

 

Koření a kořeniny pro podporu libida

Kořeniny nejezte samotné, ale vydatně je přidávejte do pokrmů i nápojů. Jednoduchý způsobem tak doplníte tělu prospěšné látky, které zejména prokrvují organismus včetně pohlavních orgánů.

zázvor, šafrán, skořice a muškátový oříšek pro podporu libida

 

Zázvor

Vydatně podporuje prokrvení organismu včetně penisu a vagíny. Zlepšuje termoregulaci organismu, takže se u sexu tolik nezapotíte.

Dále pak snižuje bolest a citlivost svalů, takže vydržíte souložit déle a nebudete tak unavení. Zázvor strouhejte do čaje, přidávejte do exotických jídel nebo cucejte kandovaný jako sladkost.

 

Šafrán

Látka pirocrocin zvyšuje citlivost těla na doteky a vjemy, takže erotogenní zóny budou ještě citlivější. Zároveň zvyšuje sílu a zmírňuje námahu a bolest po výkonu.

 

Skořice

Skořice krásně voní a dle studií chuť na sex podněcuje už pouhá vůně skořice. Podobný účinek má i bergamot nebo cedrové dřevo. I proto se s nimi tak často setkáte v různých parfémech a deodorantech, které mají přilákat opačné pohlaví a vyvolávají vzrušení.

 

Muškátový oříšek

Zvyšuje sexuální touhu a výkon. Pravděpodobně stimuluje nervový systém díky rostlinným sloučeninám. Muškátový oříšek je letitou součástí tradičních medicín po celém světě a používá se k doplňkové léčbě sexuálních poruch.

 

Hřebíček

Má zahřívací účinek díky silnému prokrvení těla. Prokrvení pánové pocítí na pevnější erekci a dámy na citlivější vagíně.

 

Ostatní potraviny a výrobky pro podporu libida

Zde najdete několik běžných potravin, které také vedou ke zvýšení libida přirozeným způsobem, a pravděpodobně je máte doma. Dejte si je hned dnes dnes.

vejce. hořká čokoláda, med a olivový olej pro podporu libida

 

Vejce

Doporučené bezpečné množství je jedno vejce denně, protože 2,5 a více vajec každý den může zvýšit riziko vzniku rakoviny prostaty. Vajíčko ale zvyšuje testosteron a také sexuální touhu.

Způsoby, jak si vejce chutně připravit, již jistě dávno znáte. Vařená vejce, omelety, míchaná vajíčka, přísada do jídel a desítky dalších možností.

 

Hořká čokoláda

Obsahuje sloučeninu tyramin, která zvyšuje hladinu dopaminu (hormon radosti a potěšení), který povzbuzuje i sexuální život.

Dbejte na skutečně hořké druhy čokolád s vysokým podílem kakaa. Ne mléčné čokolády s množstvím tuku a pouze „náznakem“ kakaa, které prospěšné nejsou.

 

Med

S medem to určitě nepřehánějte, ale jako zdravá alternativa slazení a ochucování je výborný. Obsahuje hodně bóru, který reguluje hladinu testosteronu, zlepšuje libido a prodlužuje sexuální výdrž.

 

Olivový olej

Výzkum doložil, že muži, kteří nahradili jiné druhy olejů právě olivovým, snížili riziko impotence až o 40 %.

Olej zvyšuje hladinu testosteronu a pomáhá navodit a udržet erekci. Podporuje rozšíření cév, udržuje je zdravé a bez nánosů plaku.

bílý jogurt a bazalkové pesto pro podporu libida

 

Bílý plnotučný jogurt řeckého typu

Významný zdroj bílkovin s nízkými kaloriemi. Obsažený draslík zlepšuje krevní oběh a opravuje nerovnováhu tekutin v těle. Jogurt zlepšuje erekci a prodlužuje výdrž.

 

Bylinkové bazalkové pesto

Všechny potraviny v receptuře jsme uvedli v našem seznamu potravin. Bazalka, česnek, piniové oříšky, olivový olej, případně také pepř a chilli. Výborný a zdravý nabuzovák libida, navíc velice chutný.

Prospěšný je obsah zinku, éterických olejů a vitamínů.

 

Nápoje pro zvýšení libida

Zde je seznam kratší, protože skutečně zdravých a prospěšných nápojů není mnoho. Většina moderních nápojů (různé ochucené sodovky, přeslazené džusy, energy drinky, alkohol a další) libido naopak oslabují a zhoršují i zdravotní stav. Mějte pitný režim střídmý, přirozený a dostatečný.

Bez adekvátní hydratace totiž houstne krev, která se pak hůře rozvádí tělem. Kvůli tomu klesá erekce a ženy mohou mít méně citlivé intimní orgány. Vše tak oslabuje i libido.

Samozřejmě nezapomínejte na čistou vodu! Ta je naprosto základní a univerzální.

zelený čaj, káva a červené víno pro podporu libida

 

Zelený čaj

Chrání cévy před poškozením a zanášením (látka katechin), podporuje prokrvení genitálu a tím i jejich citlivost a sexuální žádostivost. Proměňuje také tuk v játrech na energii, díky čemu snižuje hmotnost a prodlužuje výdrž a výkon.

 

Černá mletá káva

Podporuje činnost krevního oběhu, dodává rychlou energii a podporuje bdělost. Díky tomu vydržíte souložit déle a více si sex užijete. Výhodou je také rychlejší pálení tuků.

 

Červené víno

Sklenka červeného vína denně pomáhá snížit hladinu cholesterolu a čistí cévy. Zlepšuje tak průtok krve. O to se stará také oxid dusnatý. Látka quercetin pomáhá tělu udržet si správnou hladinu testosteronu a pevnou erekci.

 

Jak jíst a jak sestavit jídelníček pro cílenou podporu libida?

Vhodné potraviny již znáte a že jich není vůbec málo. Samozřejmě se nefixujte pouze na ty uvedené. Pamatujte na čerstvý a pestrý jídelníček.

Jezte hlavně maso a zeleninu, živočišné produkty, ovoce a pijte hlavně vodu. Jednou denně neochucenou kávu a čaj a večer sklenku dobrého červeného vína (bílé totiž není tak výživné).

 

Snídaně – ovoce, cereálie a mléčné výrobky

snídaně pro podporu libida

Bílý jogurt, cereálie, semínka a ovoce. Zasytí na dlouho, chutná, dobije energii a povzbudí libido.

 

Ráno se potřebujete nabít rychlou energií, abyste vydrželi až do večera. K tomu skvěle pomůže bílý jogurt či jiné plnotučné mléčné výrobky, ideálně kysané.

Do misky s jogurtem nasypte ovesné vločky a nechte je zvlhnout a změknout. Přidejte hrst oříšků nebo semínek a jakékoliv oblíbené ovoce (avokádo, banán, jablko, broskve a meruňky, bobulovité ovoce). Doslaďte medem. Afrodiziakální snídaně, která vás zasytí na minimálně 3 hodiny je na stole.

Pokud sladké snídani nefandíte, připravte si chlebíčky z celozrnného pečiva s vařeným vejcem, libovou šunkou a čerstvou zeleninou a bylinkami.

Tyto recepty obsahují potraviny, které jsme jmenovali.

 

Oběd  – maso a zelenina

oběd pro podporu libida

Libové hovězí kousky na brokolici. Přidejte brambor, rýži nebo těstovinu a vydatný oběd pro podporu libida je hotový.

 

Dávka ovoce pouze ke snídani bohatě stačí. Po zbytek denního jídelníčku dbejte hlavně na zeleninu jako přílohu k masu. Volte šetrně připravená jídla na páře, vařením či dušením. Fritování, smažení a grilování je nevhodná úprava a tyto pokrmy vás také hodně unaví. Nejezte je ani večer, protože byste nedovedli uspokojivě souložit.

Porce masa a zeleninová příloha, nebo maso, zelenina a sacharidová příloha (rýže, brambor a batáty, těstoviny, obiloviny a luštěniny). To je ta nejlepší skladba afrodiziakálního oběda, která vás neunaví.

Perfektní jsou také zeleninové saláty, ve kterých by měla být nějaká bílkovina, a tedy maso a ryby, sýry, vejce nebo luštěniny. Zalijte bílým jogurtem a olivovým olejem. Typický chod středozemské stravy je na stole.

 

Večeře – konečně něco pikantnějšího

večeře pro podporu libida

Nebojte se ani výrobků ze sóje. Zde je třeba pikantní tofu na zázvoru s chilli a zeleninou. Jako přílohu zvolte rýži. Afrodiziakální večeře na dnešní noc je hotová.

 

Různá koření stimulují libido, ale pozor. Příliš pikantní jídla mohou narušovat spánek, který je pro sílu libida také nezbytný. Večeřejte podle možností nejpozději 3 hodiny před spaním, pokud ne 4.

K večeři jsou vhodná proteinová jídla, takže opět kousek nějakého masa se zeleninou nebo luštěniny či sojové maso a tofu. Dochuťte je po exoticku zázvorem, chilli, bazalkou nebo skořicí.

Během dne mlsejte hořkou čokoládu, oříšky nebo kandované ovoce a před sexem či usínáním vypijte sklenku červeného vínka.

 

Které potraviny a nápoje libidu škodí a co ze stravy vyřadit?

Každý má své hříšné choutky a neřesti, bohužel mnohé z nich škodí libidu a tak se o něj zcela zbytečně obíráme pouze kvůli nenažranosti a závislostem. Pokud vám na vašem intimním životě skutečně záleží, určitě se dovedete vzdát těchto několika skupin potravin a nápojů.

 

Alkohol – zabiják libida číslo jedna

Ano, sklenku červeného denně jsme doporučili jako vhodný stimulant. Problémem je přemíra alkoholu a každodenní popíjení. Otupuje smysly, ubírá energii a těle jej dlouho odbourává.

Kvůli tomu nezůstává dostatek energie a chuti na sex. Alkoholici si sex takřka nedopřávají, a pokud ano, je krátký a nevydatný. Alkohol také dlouhodobě snižuje produkci testosteronu.

 

Příliš kořeněná a nadýmavá jídla

Ano, i koření jsme doporučovali jako dobrý stimulant. Opět je ale důležitá míra. Nemžete od rána do večera jíst pouze pikantní jídla.

Sice jde o zdravé a vhodné potraviny, ale zelenina a koření mohou ve větším množství nadýmat, co zcela jistě zkazí zájem o sex a může způsobit i drobný trapas během něj.

Pokud víte, že vás některá jídla či potraviny nadýmají, v čase očekávaného sexu je proste nejezte.

 

Smažená, grilovaná a nešetrně připravená jídla

Zanášejí cévy a tak zhoršují prokrvení genitálu. Obsahují karcinogenní látky, které napadají celé tělo i citlivý genitál a zvyšují riziko rakoviny. Zatěžují trávící soustavu a způsobují únavu, takže slábne i chuť na sex a výdrž.

Když už nakoupíte kvalitní potraviny, upravte je šetrně (vaření, dušení, pomalé pečení), abyste je neznehodnotili a naplno využili jejich benefity.

 

Pečivo a výrobky z mouky

Bílá mouka, ze které se peče nejčastěji, je zbavená prospěšných látek, zejména o zinek, který je potřebný pro intimní kondici a zdraví. Jezte celozrnné druhy pečiva.

Dlouhodobá přemíra bílého pečiva zvyšuje riziko cukrovky, která prokazatelně vede k erektilní dysfunkci.

 

Balená voda

Možná jste myslel, že kohoutková voda není tak čistá a bezpečná jako balené vody a denně taháte domů balení vody, ale zcela zbytečně.

Česká voda je bezpečná a nabitá prospěšnými látkami. Naše voda je pod neustálou hygienickou kontrolou a je stonásobně levnější, než balené vody.

Balená voda je nebezpečná právě kvůli svému zabalení do lahví, které vylučují nebezpečný bisfenol A. Ten umí škodit hormonálním hladinám, a tak i snižovat libido. Dokonce způsobují erektilní dysfunkci, snižují produkci spermií a u žen snižují životaschopnost vajíčka.

Obsahují také konzervanty, aby se prodlužovala jejich životnost. Voda z kohoutku takové ošetření nemá zapotřebí.

Pokud myslíte na zdraví sebe a celé své rodiny, přestaňte tyto nesmyslné předražené a nezdravé vody nakupovat.

 

Konzervy, trvanlivá jídla, průmyslově zpracované potraviny

Pamatujte, že jídelníček má být pestrý. Konzervy ani další různé balené trvanlivé potraviny jednoduše zdravý jídelníček nesmí obsahovat a to kvůli konzervantům, ochucovadlům, aromatům a dalším látkám, které mají uchovat aspoň nějakou chuť a vzhled těchto jinak nevábných potravinářských výrobků.

Obsahují obrovské množství přidané soli a cukru. Zvyšují krevní tlak, poškozují srdce a cévy, které dále oslabují erekci.

 

Slazené nápoje, sodovky, přeslazené džusy, energy drinky

Zde už nelze mluvit ani o nápojích, ale přímo o jedech. Problémem jsou hlavně sladidla, nejčastěji aspartam. Ovlivňuje hladiny serotoninu, což hormon, který je potřebný pro sexuální stimulaci. Dospělý člověk nemá jediný důvod, proč tyto nápoje pít. Zakažte je i dětem.

 

Co jsme zjistili?

  • potravin a nápojů pro podporu libida je celá řada a denně se s nimi setkáváte
  • ideální je jíst je syrové a čerstvé a co nejméně upravené
  • důležitá je pestrá strava a konzumace pestré palety potravin
  • extrémní výživové směry a diety libidu škodí
  • pitný režim musí být také jednoduchý a co nejméně průmyslově zpracovaný
  • pro extra rychlou podporu libida sáhněte po nápoji Proerecta SHOT s nástupem pevné erekce a silné chuti na sex do 30 minut

Klikněte a čtěte o podrobných účincích přímo na stránce Proerecta.cz. V případě objednávky zboží dostanete do 48 hodin.

 

ZELENINAOVOCEMASO A RYBYNÁPOJEKOŘENINYOŘECHY A OBILOBVINY
avokádobanánkuřecíčervené vínozázvorpara ořechy (brazilské ořechy)
batáty a bramboryborůvkyhovězíkávašafrankešu
brokolicebroskevvepřovézelený čajskořicearašídy (buráky)
cibulecitrusymušlemuškátový oříšekpiniové oříšky
chilli papričkyčervené hroznyústřiceOSTATNÍ POTRAVINYhřebíčekvlašský ořech
cizrnafíkykrevetyvejcebazalkamandle
celer řapíkatýgojilososhořká čokoládaovesné vločky
červená řepagranátové jablkotuňák (i konzerva)meddýňová semínka
česnekjablkojátraolivový olejpšeničné klíčky
chřestjahodykrůtíbílý jogurtkonopná semínka
paprika tlustostěnnáostružinybylinkové pesto
kapusta růžičkovátřešně
mrkevvodní meloun
rajčata
špenát
shitake houby
lanýže
velké fazole

 

Další články o ztrátě libida a jeho rychlé, bezpečné podpoře

Nízké libido u mužů – všechny příčiny a instantní rady pro zvýšení
Proč libido slábne a jak ho rychle nakopnout?
15 zabijáků libida, které je potřeba eliminovat
14 zlepšováků libida
STUDIE DOKÁZALA: Nedostatek testosteronu významně oslabuje libido
Libido vaší ženy je i vaše vizitka. Co jí pomůže?
Nechuť k sexu - seznam 20ti zlodějů sexu ve vztazích
Hormonální nerovnováha spolehlivě oslabuje libido

erekce_cz na facebooku

Leave a Reply